EN

Za dveřmi číhají přízraky

Německé rodinné drama poválečné doby

Florian Huber


Florian Huber rozvíjí rodinné drama poválečného Německa jako v románu, z pohledu účastníků. Jsou mezi nimi váleční navrátilci, mladá matka zaplétající se do svých tajemství, školák odhalující lži dospělých, dívka bouřící se proti otci vojákovi. V dojemných příbězích, jakých se v Německu odehrály miliony, cítíme hloubku i propasti epochy.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 320
EAN 9788020448453
Datum vydání 17.10.2018
Věk od 15
Formát 145x225 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,529
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Po zhroucení třetí říše existovalo poslední místo, které slibovalo bezpečí: rodina. Platila za jedinou hodnotu, která bez větší úhony přetrvala nacismus. Jedno ovšem nedokázala ani rodina – odstranit protiklady, které byly charakteristické pro německou poválečnou společnost. Jejími největšími hypotékami se stalo mlčení a vytěsňování. To byla živná půda pro pověstná rodinná tajemství po roce 1945, s jejichž jedem zápasí ještě i generace vnuků. A tak se z velkých očekávání nezřídka stávala velká zklamání, která se projevují dodnes.

Florian Huber rozvíjí rodinné drama poválečné doby jako v románu, z pohledu účastníků. Jsou mezi nimi váleční navrátilci žijící dvojím životem; mladá matka se zaplétá do svých tajemství, školák odhaluje lži dospělých, dívka se odváží ke vzpouře proti svému otci vojákovi. V těchto osudech, které vyprávějí o druhé straně počestné společnosti v době obnovy, cítíme hloubku i propasti epochy. Jsou to dojemné příběhy, jakých se v Německu odehrály miliony.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM