Hitler, Stalin a já | Albatrosmedia.cz
EN

Hitler, Stalin a já

Ústní historie dvacátého století

Heda Margoliová-Kovályová


Kniha obsahuje přepis rozhovoru Heleny Třeštíkové s proslulou a vynikající překladatelkou a spisovatelkou Hedou Margoliovou Kovályovou. Zachycuje její autentické vzpomínky, někdy nepředstavitelně kruté, na mládí a pobyt v koncentráku, na události kolem popravy jejího prvního muže Rudolfa Margolia, i na americký exil. Je to silný a velmi čtivý příběh zajímavé a navzdory všemu vyrovnané ženy.

Detailní informace

Žánr životopis
Jazyk čeština
Počet stran 232
EAN 9788020436252
Datum vydání 13.05.2015
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0,327
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kniha uvádí téměř doslovný přepis rozhovoru známé filmové dokumentaristky Heleny Třeštíkové s překladatelkou a spisovatelkou Hedou Margoliovou Kovályovou (1919–2010), který se odehrál v srpnu roku 2000 ve spisovatelčině bytě v Praze během natáčení filmového dokumentu o ní. Zachycuje její autentické vzpomínky, někdy nepředstavitelně kruté a neuvěřitelné, na dobu mládí a pobyt v koncentráku, na porevoluční zmatky a na události kolem popravy jejího prvního muže Rudolfa Margolia. V rozhovoru je mnoho informací, které nebyly uvedeny v autobiografii Na vlastní kůži, kterou Heda Margoliová Kovályová napsala v americkém exilu v 70. letech. Velmi přínosná je též forma rozhovoru – otázky zkušené dokumentaristky vedou vyprávění k tématům, o kterých by dotazovaná sama asi neměla odvahu mluvit.

Jedná se o silný a čtivý příběh zajímavé a výrazné ženy, která odpovídá s výrazným nadhledem daným bohatými životními zkušenostmi, díky nimž dospívá k pozoruhodné vyrovnanosti.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM