EN

POUZE DNES! DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY

Pravěký svět Zdeňka Buriana - Kniha 1

Od vzniku Země po zánik dinosaurů

Ondřej Müller, Bořivoj Záruba, Martin Košťák, Rostislav Walica


Vize prehistorických světů ve čtvrté monografii legendy českého malířství
Nejproslulejší část díla Zdeňka Buriana si nyní můžete vychutnat v úplnosti a výjimečné reprodukční kvalitě. Monografie přináší velké nástěnné malby, perokresebné ilustrace povídek Josefa Augusty i veřejnosti dosud neznámé skici. Doprovodné texty uvádějí Burianův paleoart do kontextu historie přírodních věd a zároveň je konfrontují se současným stavem poznání. Vydejte se na vzrušující cestu od vzniku života na Zemi až po události, jež vedly k vyhynutí dinosaurů!

Detailní informace

Ilustrátor Zdeněk Burian
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Počet stran 600
EAN 9788000067346
Datum vydání 05.09.2022
Věk od 13
Formát 242x332 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 3,994
Typ Kniha
Vazba kombinovaný potah s plátěným hřbetem

Trilogie Pravěký svět Zdeňka Buriana zachycuje v úplnosti světově nejproslulejší část tvorby známého malíře a ilustrátora – jeho vize prehistorických světů. Burian byl vůdčí osobností tzv. paleoartu ve 20. století, v knihách najdeme shromážděna všechna umělcova díla na téma paleontologie a paleoantropologie, navíc ve výjimečné reprodukční kvalitě. Čtenář trilogie se tak seznámí s vývojem poznání prehistorického světa v Burianově době, ale zároveň v druhém plánu může sledovat chronologický vývoj života na Zemi od jejího vzniku až po (geologickou) současnost.

V Knize I., jejíž podtitul Od vzniku Země po zánik dinosaurů ji jasně časově vymezuje, se na 600 stranách setkáváme s ikonickými Burianovými obrazy s trilobity českého Barrandienu, faunou kamenouhelných močálů i známými živočišnými skupinami období druhohor – mořskými plazy, ptakoještěry a především dinosaury. Pro knihu byly nejkvalitnější současnou technikou reprodukovány originály ze sbírek Moravského zemského muzea, Národního muzea či Safari Parku Dvůr Králové, ale podařilo se získat i originály z vlastnictví zahraničních institucí, jako například přírodovědných muzeí ve Frankfurtu nad Mohanem či Salcburku. Podařilo se dopátrat mnohé neznámé studie a skici. Bořivoj Záruba, který s Mistrem na konci 70. let osobně spolupracoval, napsal pro knihu doprovodný text. Nejsoučasnější pohled na vývoj života na Zemi v doslovu objasňuje Martin Košťák z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Další tituly z řady "Pravěký svět Zdeňka Buriana"

Hodnocení čtenářů

Karel Zlesák
Úžasná kniha.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM