EN

Michal Šopor: Americký deník

Michal Šopor


Americký sen v podání českého youtubera
Někteří o sluncem zalité Kalifornii jenom sní, jiní se tam rovnou vydají. Youtuber a cestovatel Michal Šopor patří do té druhé kategorie. Od doby, kdy se z rodné Karviné vydal do Los Angeles, uběhla řada let, takže život za oceánem důvěrně zná. Jak vypadaly jeho začátky? Jakým způsobem se v Americe prosadit? A které problémy místní trápí? Osobně laděná sbírka zážitků vám ukáže americkou realitu v nepřikrášlených barvách a inspiruje vás k vlastním cestám.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 192
EAN 9788026439028
Datum vydání 02.12.2021
Věk od 14
Formát 160x230 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,564
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

V roce 2012 stál Michal Šopor na křižovatce – po dokončení karvinské průmyslovky pracoval v továrně na výstupní kontrole a věděl, že to musí být jen krátkodobá štace. Naštěstí měl cíl. Našetřil si na letenku do Spojených států a z Los Angeles udělal svůj druhý domov. Jako osobní trenér si musel existenci za oceánem vybojovat – jeho potřeba neustále se posouvat a být aktivní jej po několika letech dovedla až k natáčení a zveřejňování videí ze života na Západním pobřeží. Stal se jedním z nejznámějších českých youtuberů.

Ve své knize se ohlíží zpět – na počátky v Los Angeles, lidi, kteří mu tehdy pomohli, i situace, které by už nikdy nechtěl prožít znovu. Rekapituluje ale i poslední měsíce koronavirové krize, jež prohloubily chronické kalifornské problémy, přinesly nové výzvy… a nakonec i jednu zásadní změnu v Michalově životě. Protože jak sám říká, kdo se nevyvíjí, nežije.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Michal Šopor

Michal Šopor

Rodák z Karviné a – jak o sobě říká – obyčejný kluk. Po studiu na karvinské průmyslovce pochopil, že sny si nesplní v místní fabrice, a rozhodl se odletět za oceán a usadit se v Los Angeles. Dnes je tomu už téměř 10 let. Od počátku se zde živil jako osobní trenér, po 5 letech se však rozhodl o svém životě ve „Městě andělů“ točit videa na YouTube – a stal se z něj jeden z nejsledovanějších českých youtuberů. Dnes může říct, že se jeho představy a plány za oceánem naplnily. Sám ale také tvrdí, že pokud se člověk nevyvíjí, nežije. Michal proto pomalu svou kapitolu v Los Angeles uzavírá – aby pokračoval na druhém konci Spojených států. Kniha, kterou vydal, je tak mementem jedné fáze jeho života.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM