EN

Po povrchu

Tomáš Třeštík


Tlustá čára, tenká knížka – zpověď fotografa
Vždycky jsem chtěl víc, než jsem měl. Občas fotím blbě a vím to. Nemám rád tykání cizím lidem, rozkopaný boty v předsíni a povídání si o jídle. Rád bych vzal zpátky plno věcí, co jsem řekl a udělal. Chtěl bych projet prázdnou noční Blankou z Tróje na Barrandov Mustangem Bullitt se staženejma okýnkama a neřešit sedmdesátku. A taky bych chtěl konečně udělat něco, na co budu fakt pyšnej. Chtěl bych vědět, jak bejt dobrej táta. A syn.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788026719571
Datum vydání 18.02.2021
Věk od 18
Formát 115x185 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,282
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Známý fotograf Tomáš Třeštík, trošku frajírek, trošku plachý introvert, hvězda i outsider, piják i abstinent se v knize Po povrchu zavrtal sám sobě pod kůži a konečně se podíval na své přátele zblízka a na sebe naopak z nadhledu… Ve svém debutu líčí dětství, kariéru, a především všechny ty, kteří ho ovlivnili na jeho cestě provázené úspěchy i přešlapy.

„Dojímá mě, když se starý páry držej za ruce, dojímaj mě babičky, co nechtěj v tramvaji pustit sednout, protože vystupujou už za dvě stanice, dojímaj mě psi, co soustředěně čekaj nepřivázaný na páníčka před krámem, děti s okluzorem a děti, co vlastním nákladem vydávaj knihy svých rodičů.

Mám rád, jak déšť na vteřinu přestane bubnovat do kapoty auta, když podjíždím na dálnici most. Mám rád vypít si ráno kafe předtím, než si vyčistím zuby. Mám rád, jak to voní v papírnictví a mix letní vůně posekaný trávy a spálenýho oleje ze sekačky.

Miluju tulit se, snít a zapomínat na to hnusný.

A taky v sobě mám bestii, kterou musím furt krmit – dárkama a pozorností ostatních. Nebo aspoň cukrem.“

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Tomáš Třeštík

Tomáš Třeštík

Po dokončení Prvního obnoveného reálného gymnázia vystudoval katedru fotografie na pražské FAMU. Od té doby se věnuje převážně portrétní a reklamní fotografii. Známá je jeho stále neuzavřená série portrétů slavných osobností i zcela neznámých lidí na balkoně jeho letenského ateliéru. Již přes pět let fotí pravidelně titulní strany pro měsíčník Reportér, vede obor fotografie na Akademii Michael. Je autorem knihy Osobnosti současné české reklamní a módní fotografie (ATEMI 2002). Jako režisér a kameraman spolupracoval na několika dokumentárních filmech své matky Heleny Třeštíkové. S manželkou Radkou Třeštíkovou mají dvě děti, Elu a Jonatana. Kniha Po povrchu je jeho literární prvotinou.
Zobrazit profil autora

Recenze

2market.cz - Autentická výpověď plná pokory

„Autentická výpověď kluka, který potkal spoustu lidí, co to někam dotáhli, a i když se mezi ně řadí i on sám, dost o sobě pochybuje. Po povrchu je knížka, kterou napsal frajer z Letné, ale napsal ji s obrovskou pokorou a upřímností, nevyhýbal se ani chybám a přešlapům.“

reflex.cz - Zajímavé čtení nejen pro fotografy

„Co tedy čtenář najde? Atraktivní detaily z profese snů, od podstaty po pozlátko. Vyznání směrem k oborovým idolům, až příliš osobní detaily ze života několika fotografických mediálních špiček, (ne)veselé historky z natáčení i nečekané postřehy, které zaujmou nejen fandy do focení…“
NAPIŠTE NÁM