EN

Údolí

Bernard Minier


Šestý případ bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem
Malá vesnice v srdci Pyrenejí je po sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa a zdejší obyvatele navíc děsí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti. Kriminalista Martin Servaz čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak – v izolovaném údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Dokáže vyšetřovatel najít pachatele dřív, než dojde k dalšímu neštěstí?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 6
Jazyk čeština
Původní název La vallée
Původní jazyk francouzština
Počet stran 552
EAN 9788075978479
Datum vydání 04.02.2021
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Edice TOP thriller
Hmotnost 0,84
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Malá vesnice v srdci Pyrenejí je následkem sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa. Obyvatelé, uvěznění v údolí, jsou otřeseni řáděním sériového vraha, který za sebou nechává oběti znetvořené až neuvěřitelně krutým způsobem.

Další pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem, který se však tentokrát nevrací jako detektiv v pravém slova smyslu, jelikož je vedením policie suspendován. To mu ovšem nezabání v tom, aby reagoval na volání o pomoc své bývalé partnerky Marianne, kvůli níž se vydává do izolované vesnice, kterou pomalu pohlcuje strach a hněv nezvladatelných obyvatel.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Detektiv Martin Servaz"

Audio

Hodnocení čtenářů

AnStolz Ruz
Minier je absolutní klasika a kdo miluje tento žánr, musí si přečíst. Tento autor prostě co napíše, je pecka. U některých kapitol se tají dech, do poslední chvíle trnete a čekáte... Knihu jsem doslova zhltla za víkend, teď čte kamarádka a je také nadšená.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Bernard Minier

Bernard Minier

Bernard Minier vyrůstal na jihozápadě Francie, své dětství strávil v Pyrenejích. Studoval na univerzitě v Toulouse, odkud pochází také hlavní hrdina několika jeho thrillerů Martin Servaz. Více než dvacet let žije nedaleko Paříže, je ženatý a má dvě děti. Než Minier v roce 2011 překvapil francouzské čtenáře i kritiku detektivním románem Mráz, živil se jako celní úředník. Opožděný, a možná proto vyzrálý debut získal několik cen, například cenu čtenářek časopisu Elle (v kategorii detektivek) a zejména významné ocenění Prix Polar, udělované na festivalu detektivní literatury v Cognacu. Mráz byl přeložen do několika světových jazyků včetně angličtiny a vznikl podle něj také francouzský televizní seriál Glacé. Úspěch mezi čtenáři i kritiky sklízejí i další Minierovy knihy. Ty v Česku vychází v brilantním překladu Jiřího Žáka.
Zobrazit profil autora

Recenze

Databazeknih.cz - Údolí smrti odříznuté od světa

„Klášter odříznutý od světa je jako stvořený pro rozehrání hry plné záhad, skrytých tajemství a neviditelných nepřátel. Tím mi Údolí připomnělo slavné Jméno růže. Jinak jde o moderní thriller využívající všechny současné trendy. Potěšilo mě, že do série znovu zavítala i kapitánka Irene Zieglerová. Se Servazem tvoří sehranou dvojici a i nyní se ukáže jako výjimečná vyšetřovatelka.“

krajskelisty.cz - Bernard Minier a jízda par excellence

„Servaz se potýká nejen se suspendováním, ale také s rodinou, bleskovým vzplanutím a hodně zrůdným pachatelem. Celá kniha má pro mě vrchol zejména ve chvíli, kdy jsem četl přepisy rozhovorů s psycholožkou. Ty jsou jako ta pověstná zlatá muška!“

Gruznamur.com - Bernard Minier - Údolí

„550 stránek přeplněných akcí, zvraty, emocemi a násilím. Neexistuje žádný okamžik oddechu – ani čistý vzduch Pyrenejí nestačí na okysličování dusivé atmosféry nasycené napětím.“
NAPIŠTE NÁM