Život na uzdě | Albatrosmedia.cz
EN

Poznávat svět kolem nestačí: musíme poznat i sami sebe
Žijeme v éře paradoxů: zatímco společnost bohatne, my lidé nejsme šťastnější. Psychických problémů přibývá a mnozí z nás hledají úlevu tam, kde není. Co se to s námi vlastně děje? Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? Mentální kouč Marian Jelínek v rozhovoru s novinářkou Renatou Červenkovou vysvětluje nečekané souvislosti a naznačuje, v čem se můžeme zlepšit či změnit, abychom byli spokojenější s vlastním životem.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788076015319
Datum vydání 21.10.2021
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Edice Rozhovory
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Paradox doby: zatímco společnost objektivně bohatne a životní úroveň i vzdělanost roste, lidé šťastnější nejsou. Problémů, s nimiž se dnes potýkáme, naopak přibývá, a spolu s tím stoupá spotřeba antidepresiv, anxiolytik, alkoholu a drog, a také počet rozvodů, sebevražd... Mnozí tápeme, leckdo se topí. Kdo je hlouběji vzdělán ve filosofii, sociologii, psychologii i jiných vědách, není překvapen, natož zaskočen. Dovede totiž vysvětlit, proč tomu tak je, co se to vlastně s námi děje, co nás k tomu vede, ba i co nás z toho vyvede a jak dosáhnout vnitřní jistoty, že jako lidi za něco stojíme. Marian Jelínek to v knižním rozhovoru se známou novinářkou Renatou Červenkovou Život na uzdě činí srozumitelně, logicky i s humorem. A navíc s přesvědčením, že každý z nás může žít lepší život, je-li ochoten pro to aspoň něco udělat.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Marian Jelínek

Marian Jelínek

Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, obor tělesná výchova – zeměpis a trenérství. Z hráče ledního hokeje se postupně stal trenérem: mimo jiné působil šest let v německých klubech a dvanáct let byl kondičním, posléze mentálním koučem Jaromíra Jágra v době jeho největší sportovní slávy v Pittsburgh Penguins. Řídil také společnost Jágr Team, která pořádala i letní tréninkové kempy, jichž se účastnili i nejlepší čeští hráči z NHL, a charitativní zápasy. Dvakrát získal jako trenér mistrovský titul se Spartou a Prezidentský pohár s HC Plzeň, byl v trenérském týmu na MS ve Vídni v roce 2005, kde Česko získalo zlato. Jeho stále hlubší zájem o psychologii sportu ho přivedl k doktorátu z kinantropologie a později i ze sportovní psychologie, zájem o pak filosofii pak ke čtení děl klasické i moderní filosofické literatury. „Žádný přítel člověka! Pro mě je kniha jednou ze základních životních potřeb,“ tvrdí. Na trenérskou dráhu přirozeně navázal profesí mentálního kouče: spolupracuje jak se špičkovými sportovci nebo s manažery a celými firmami, tak s lidmi, kteří z jakéhokoli důvodu potřebují překonat problémy, které je tíží. Drží se zejména dvou zásad: že člověk se má spoléhat na své vlastní síly, zejména ty vnitřní, a že bychom měli v první řadě vychovávat dobrého člověka a teprve pak dobrého manažera, sportovce, malíře, instalatéra… Přednáší na psychologii pro manažery na Newton College, napsal několik knih především o tom, jak změnit vnější motivaci ve vnitřní. Je spoluzakladatelem projektu Sportmentor a vzdělávací společnosti Peak Level Academy. Je ženatý, s manželkou Ivetou, psychoterapeutkou, sociální pracovnicí a vysokoškolskou pedagožkou, má dvě dospělé děti, Dominiku a Mariana, a žije za Prahou v domě obklopeném zelení a zvířaty.
Zobrazit profil autora

Renata Červenková

Renata Červenková

PhDr. Renata Červenková (* 1950) pracovala jako novinářka v týdeníku Mladý svět, deníku Mladá fronta Dnes, v časopisech Marianne a Reader’s Digest. Jako publicistka se věnuje zejména oblasti medicíny. Je autorkou čtenářsky velmi úspěšných knižních rozhovorů s MUDr. Radkinem Honzákem Všichni žijem´ v blázinci (Vyšehrad, 2014) a s prof. Pavlem Kolářem Labyrint pohybu (Vyšehrad, 2018), který byl přeložen do slovenštiny a angličtiny (Life in Motion). Z angličtiny přeložila knihu oxfordského profesora psychologie Kevina Duttona Moudrost psychopatů a knihu Andyho McNaba a Kevina Duttona Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu. Snaží se držet zásady, že papír nesnese všechno.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM