EN

Jaroslav Werstadt (1888-1970). O minulosti pro přítomnost

Jaroslava Hoffmannová


Monografie o významném českém historikovi
Život a dílo významného českého historika a archiváře, předsedy Historického klubu a celoživotního obránce Masarykova odkazu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 368
EAN 9788076013636
Datum vydání 16.11.2020
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,627
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Historik a archivář Jaroslav Werstadt byl výrazným stoupencem prezidentů Masaryka a Beneše. Za první světové války se aktivně účastnil domácího odboje v Maffii, po válce stál u zrodu Archivu národního osvobození. Značné úsilí věnoval teoretickým otázkám i dějinám historiografie, stejně jako okolnostem vzniku Československa. Celé období druhé světové války byl vězněn v koncentračních táborech Dachau a Buchenwald. V roce 1945 se stal – po slavných předchůdcích Josefu Pekařovi a Josefu Šustovi – starostou Historického klubu a v této funkci vytrval i v nastávající nelehké době až do roku 1964. Kniha představuje Werstadtův život i výbor z jeho díla, zahrnující polemiku s literárním historikem Arne Novákem, studii o životě českých vězňů v Buchenwaldu nebo korespondenci s Josefem Pekařem či Hanou Benešovou.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jaroslava Hoffmannová

Jaroslava Hoffmannová

PhDr. Jaroslava Hoffmannová (* 1942) je historička, specializuje se na dějiny českých zemí v 19. a 20. století a dějiny vědy a techniky v českých zemích. Je autorkou monografie o historiku Václavu Novotném (2014) a knihy Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé (2016) o ženských průkopnicích v tradičně mužských oborech.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM