EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Před branou nenávratna

Příběhy obětí šoa

Adam Drda


Otevřely se brány nenávratna, tehdy k nim vedly koleje a vlaky...
Na podzim 2021 uplynulo právě osmdesát let od chvíle, kdy nacisté zahájili systematické deportace Židů z Čech a Moravy do vyhlazovacích koncentračních táborů. K tomuto neblahému výročí vychází kniha vzpomínek pamětníků přeživších šoa. Všichni zakusili antisemitskou persekuci, všichni jen zázrakem přežili nacistické „konečné řešení židovské otázky“, všichni ztratili své blízké. Jsou to skutečné příběhy skutečných lidí, které jsou však mnohdy krutější než smyšlené thrillery. Jsou to svědectví o zločinech.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 288
EAN 9788076621886
Datum vydání 23.08.2021
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Hot History
Hmotnost 0,426
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Na podzim 2021 uplynulo právě osmdesát let od chvíle, kdy nacisté zahájili systematické deportace Židů z Čech a Moravy do vyhlazovacích koncentračních táborů. První transport našich někdejších spoluobčanů židovského původu, zbavených všech práv, majetku i rodinného zázemí, vyjel směrem na východ v říjnu 1941. K tomuto neblahému výročí vychází kniha vzpomínek pamětníků přeživších šoa. Všichni zakusili antisemitskou persekuci, všichni jen zázrakem přežili nacistické „konečné řešení židovské otázky“, všichni ztratili své blízké. Jsou to skutečné příběhy skutečných lidí v soukolí dějin, které jsou mnohdy krutější než smyšlené thrillery.

Jak říká autor knihy Adam Drda, který se tématem holocaustu soustavně zabývá více než dvacet let: „Naživu je dnes jen nepatrný počet lidí, kteří mohou pronásledování Židů za nacismu vylíčit na základě osobního prožitku… Lidé, s nimiž se na následujících stránkách setkáte, vydávali svědectví o zavražděných a o zločinu. Většinou to pociťovali jako povinnost a součást svého úkolu a údělu, většinou je to stálo obrovské množství sil. Kdyby tato kniha přispěla k tomu, že se jejich výpovědi zase o něco víc rozšíří a zapomnění trochu oddálí, že si třeba mladí lidé přečtou další knížky o šoa, měla by smysl.“

Malé hezké číslo 72430

Příběh Ruth Bondyové

Ledochovka

Příběh Heleny Esterkésové, rozené Rivcové

V Osvětimi ptáci nebyli

Příběh Miloše Dobrého

Birkenau boy

Příběh Tomana Broda

Zpráva o velikém neštěstí

Příběh Rudolfa Vrby

Maluj, co vidíš

Příběh Helgy Hoškové, rozené Weissové

Udělat co nejvíc pro druhé

Příběh Heinze Prossnitze

Přežil jsem Treblinku

Rozhovor s Richardem Glazarem

Chanele

Příběh Heleny Maršíkové, rozené Drummerové

Nesmíš vydat ani hlásku

Příběh Ilony O., rozené Kieszlové

Malčinka a já

Příběh Věry Ďuľové, rozené Richterové

Dcery „židovského buržoazního nacionalisty“

Příběh Evy Vaňkové a Heleny Koskové, rozených Fischlových

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Adam Drda

Adam Drda

Publicista Adam Drda se věnuje především moderním dějinám a tematice holocaustu, působí jako externí redaktor Českého rozhlasu, je spoluautorem rozsáhlého dokumentárního cyklu Příběhy 20. století a jedním ze scenáristů stejnojmenného cyklu České televize. V roce 1989 začal pracovat v tehdy ještě samizdatové revue Střední Evropa, v letech 1999 až 2005 byl analytikem a reportérem české redakce BBC. Dlouhodobě přispívá do Revolver Revue, Respektu či Lidových novin, úzce spolupracuje se společností Člověk v tísni. V roce 2007 získal Cenu Ferdinanda Peroutky.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM