EN

Slzy jsou jen pro holky

Lucie Zvěřová


Debut mladé české autorky
Sedmnáctiletý Louis nikdy nebyl vzorné dítě, od té doby, co je opustil otec, se rozhodl, že si bude užívat života plnými doušky. Jenže jeho rodina to nehodlala nechat jen tak, a proto se všichni přestěhovali na Floridu, kde Louis nikoho nezná a kde ho podle matčiných slov nebudou stahovat ke dnu kamarádi. A tak se ocitá v novém domě, ve škole, kde si teprve musí v získat postavení, a zároveň se musí vypořádat s vlastními démony. A nezapomenout na spolužačku, kterou nejspíš opravdu zaujal.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788076610538
Datum vydání 21.09.2020
Věk od 14
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,347
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Sedmnáctiletý Louis nikdy nebyl vzorné dítě, od té doby, co je opustil otec a on zůstal s mámou a čtyřmi sestrami, se rozhodl, že si bude užívat života plnými doušky - alkohol, drogy, záškoláctví a příležitostné vztahy. Jenže jeho rodina to nehodlala nechat jen tak, a proto se všichni přestěhovali na Floridu, kde Louis nikoho nezná a kde ho podle matčiných slov nebudou stahovat ke dnu kamarádi. A tak se ocitá v novém domě, se sousedy, kteří do všeho až moc strkají nos, ve škole, kde si teprve obtížně musí vybudovat postavení. Do toho se musí vypořádat

ve svými vlastními démony... a samozřejmě nezapomenout na holku z vedlejší třídy, kterou, jak se zdá, opravdu zaujal.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Martina Krausová
No.. Tak tohle se za mě úplně nepovedlo.. Absolutně mi nesedla hlavní postava (takhle - já vím, že některý postavy jsou psaný, abyste je neměli rádi a jsem s tím úplně v pohodě. Problém je, že Louis je ten typ postavy, od které člověk čeká nějakej character developement. Jasně, je to děsně edgy a cool teenager, ale stejně. A tak čekáte nějaký poučeí se a přijde mi, že se autorka nejspíš snažila mu něco takového dopřát, ale za mě se to teda vůbec nepovedlo.. A ne, není to jen tím, že už dávno nejsem náctiletá. Louis byl prostě idiot - stačí si přečíst několik jeho myšlenkových pochodů). Vlastně mi k srdci nepřirostla žádná z postav (až na Lizzy a Lettie - sestry hlavního hrdiny [který se mi většinu děje dost pletly, takže je možný, že oblíbenou mám jednu?]) a to jsem si jistá, že třeba Ethan byl ROZHODNĚ psaný jako postava, kterou si zamilujete (znáte to, takovej ten underdog, chudáček, kterýho máte litovat a zamilovat se do jeho nevinnýho charakteru). Samotný děj je strašně plitký. Vlastně se tam ani nic neděje. Anotace slibuje boj s vnitřními démony skrze alkohol, drogy a záškoláctví.. No.. Toho se moc nedočkáte. Hlavní postava má problém, vesele ho popírá a díky tomu ho vlastně ani nemá potřebu řešit a s ničím tím pádem ani nebojuje. Celý tento "problém" se vyřeší někde na posledních stránkách knihy a rozhodně ne Luisovo iniciativou. Když už se dostaneme k nějakým hlubším myšlenkám, nejsou nijak rozvinuté. Většina postav má tak 1-2 charakterové vlastnosti a šmitec. Některé důležité motivy, které v ději a v životě hlavní postavy hrajou důležitou roli, nejsou prakticky vůbec rozvinutý (interakce s jeho ex kamarády, situace okolo Luisova otce, začátek jeho problému s pitím, čas strávený na odvikačce,...). Taky v příběhu vnímám faktické díry - maličkosti jako že se děj odehrává v Americe, kde se ve většině slunných státech nosí po domě boty (ještě ke všemu, když pak lezou na střechy) - ale to jsou vážně jen maličkosti, kterých si asi normálně nikdo nevšimne, pokud se o to vyloženě nezajímá. A konec to pro mě dost zabil - chápu, o co se autorka snažila, ale e-e. Takhle ne. Celkově asi chápu myšlenku a cíl, který měl tenhle příběh mít, ale za mě je prostě nedotažený a nemám v plánu tuhle knížku doporučovat dál, bohužel. Mimochodem - kdo tady do háje dává ty štítky? Romantika, vážně? A kde?

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM