EN

Přežila jsem Osvětim

Krystyna Zywulska


Nové vydání slavné knihy o životě v osvětimském koncentračním táboře
„Vzala mou ruku a začala vpichovat číslo 55908. Nepíchala mě vlastně do ruky, ale do srdce – tak jsem to cítila. Od té chvíle jsem přestala být člověkem.“ Polská spisovatelka Krystyna Żywulska sepsala své vzpomínky na život v Osvětimi krátce po skončení druhé světové války, a právě proto jsou plné syrových emocí a nepřikrášlených popisů. Zásadní svědectví o hrůzách koncentračních táborů vychází v novém překladu a bez původních cenzurních zásahů.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Przeźylam Oświecim
Původní jazyk polština
Počet stran 368
EAN 9788075978462
Datum vydání 28.01.2021
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,566
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kniha Krystyny Żywulské je šokujícím svědectvím zachycujícím mučivý život tábora smrti den za dnem. I přes uplynulé roky je čtenářův zážitek na výpověď očima očitých svědků a obětí holocaustu stále neuvěřitelný. Autorka přežila měsíce hladu ve varšavském ghettu a poté, od roku 1943, pobyt v táborech Osvětim a Birkenau – až do jejího útěku z pochodu smrti: během likvidace tábora. Svědectví, které vydala je jedním z nejpřitažlivějších a nejzásadnějších. Toto nové české vydání knihy (první od roku 1957) vychází v novém překladu a je zcela bez původních cenzurních zásahů. Polská spisovatelka vypráví svoje zážitky z koncentračního tábora v Osvětimi. Snaží se pravdivě, nepřikrášleně, někdy i otřesně vylíčit všechno to, co lidé některých národů museli prožít, a připomenout to všem lidem těch národů, které podobných hrůz a utrpení byly ušetřeny.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Živá historie"

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Krystyna Zywulska

Krystyna Zywulska

Krystyna Żywulská (vlastním jménem Sonia Landau, 1. září 1914 v Lodži – 1. srpna 1992 v Düsseldorfu), byla polská spisovatelka, publicistka a autorka písňových textů. Nejvíce proslula autobiografickou knihou Přežila jsem Osvětim (Przezylam Oswiecim, 1946). Kniha je fascinujícím záznamem šokujících vzpomínek na život ve vyhlazovacím táboře. Byla přeložena do angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny a češtiny.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM