EN

Elizino tajemství

Dominik W. Rettinger


Vzali jim důstojnost, ale nemohli jim vzít naději. Šokující román z Osvětimi.
Čekala je těžká volba na strašlivém místě: buď budou žít dál jako řadové vězenkyně koncentračního tábora v Osvětimi, nebo výměnou za snesitelnější podmínky začnou pracovat v táborovém nevěstinci. Mladá žena Eliza si vybrala druhou možnost. Když se po konci války její vzpomínky dostanou do rukou matce bývalého důstojníka SS, s hrůzou zjistí, co vše musely zubožené dívky a ženy podstupovat, aby získaly alespoň nepatrnou šanci přežít.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Kommando Puff
Původní jazyk polština
Počet stran 320
EAN 9788075976369
Datum vydání 12.03.2020
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,543
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Prostituce ve stínu hákového kříže. Jak vysoká může být cena přežití? Je možné si i v pekle zachovat lidství?

Čekala je těžká volba na strašlivém místě: buď budou žít dál jako řadové vězenkyně koncentračního tábora v Osvětimi, nebo výměnou za snesitelnější podmínky začnou pracovat v táborovém nevěstinci. Mladá žena Eliza si vybrala druhou možnost. Když se po konci války její vzpomínky dostanou do rukou matce bývalého důstojníka SS, s hrůzou zjistí, co vše musely zubožené dívky a ženy podstupovat, aby získaly alespoň nepatrnou šanci přežít.

Elizin boj o přežití a chorá, nebezpečná láska důstojníka SS se prolínají s líčením skutečného táborového života a fungováním esesáckého veřejného domu, který dosud nikdy nebyl v literatuře popsán.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Živá historie"

Uživatelské hodnocení

Milena Kvapilová
Dalsi drsny pribeh z Osvetimi. Pribeh, ktery je drsny a az neuveritelny, pokud ho nekdo vubec dokazal prezit. Jen ta linka s Annou mne nejak nebavila, krome uplneho zaveru byla celkem zbytecna.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Dominik W. Rettinger

Dominik W. Rettinger

Dominik W. Rettinger je polský scenárista, filmový režisér a spisovatel. Narodil se ve Štětíně. Vystudoval kulturologii ve Vratislavi a Státní filmovou, televizní a divadelní vysokou školu v Lodži. Je spoluautorem a režisérem filmu Gra w ślepca (1985), scenáristou řady televizních inscenací nebo většiny dílů seriálu Ekipa (rež. Agnieszka Hollandová) i autorem několika úspěšných románů: napsal fantasy, sci-fi i detektivku.
Zobrazit profil autora

Recenze

knihcentrum.cz - Recenze: Elizino tajemství

„Dominik W. Rettinger se vykašlal na veškerá očekávání a klišé a napsal příběh, který nejde po vyšlapaných cestičkách. Román Elizino tajemství vás možná pobouří, ale díky tomu o něm budete ještě dlouho mluvit."

knihcentrum.cz - Recenze: Elizino tajemství

...Román Elizino tajemství vás možná pobouří, ale díky tomu o něm budete ještě dlouho mluvit. ...
NAPIŠTE NÁM