Počkej na mě v Paříži | Albatrosmedia.cz
EN

Počkej na mě v Paříži

Kristin Harmel

3,0
( 2 )

Jaké tajemství ukrývá dům na Rue Amélie?
Když se Američanka Ruby v roce 1939 přestěhovala za manželem do Francie, netušila, že nastanou těžké časy a skutečná láska na ni v Paříži teprve čeká. Po smrti jejího muže se u dveří nečekaně objeví sestřelený britský pilot Thomas… Ve stejném domě bydlí také židovská rodina Dacherových, jejíž dcera Charlotte je pro Ruby jedinou spřízněnou duší. Zatímco Dacherovým hrozí koncentrační tábor, Ruby odmítá nečinně přihlížet zoufalé situaci a doufá, že jednou bude žít podle svých představ.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Room on Rue Amélie
Původní jazyk angličtina
Počet stran 344
EAN 9788026717782
Datum vydání 06.08.2020
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,49
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Když se Američanka Ruby v roce 1939 přestěhovala za manželem do Francie, netušila, že nastanou těžké časy a ta skutečná láska na ni v Paříži teprve čeká. Po smrti jejího muže se u dveří nečekaně objeví sestřelený britský pilot Thomas, který nemá šanci přežít bez cizí pomoci.

Ve stejném domě bydlí také židovská rodina Dacherových, jejíž dcera Charlotte je pro Ruby jedinou spřízněnou duší. Zatímco Dacherovým hrozí koncentrační tábor, Ruby odmítá nečinně přihlížet zoufalé situaci a doufá, že jednou bude žít podle svých představ. Thomas touží po návratu do spojenecké armády, aby mohl bojovat za mír, a Ruby sní o tom, že jednou zase uvidí kvést vlčí máky v rodné Kalifornii. Nejdříve ale musí skončit druhá světová válka.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Milena Kvapilová
Skvely valecny pribeh plny odvahy, odhodlani a lasky. To, jak lide tajne bojovali proti zlu a riskovali kazdy den svoje zivoty, bylo obdivuhodne. I kdyz je kniha fikce, je inspirovana mnoha skutecnymi udalostmi a hrdiny. A rozhodne stoji za precteni.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM