Střet impérií | Albatrosmedia.cz
EN

Střet impérií

Ben Kane

3,0
( 3 )

Souboj nemilosrdných vojevůdců v druhé makedonské válce
Po bitvě u Zamy se Římané už vidí v roli neporazitelné velmoci starověkého světa. Jejich řady však prořídly a oslabení hodlá využít charismatický vůdce Filip V. Makedonský, který chce své říši navrátit ztracenou slávu z dob Alexandra Velikého. Překážkou v cestě mu je ale mladý ctižádostivý římský konzul Flaminius, jenž cítí příležitost stát se nejproslulejším vojevůdcem v historii. A nic ho v cestě za slávou nezastaví…

Detailní informace

Jazyk čeština
Překladatel Jaroslava Hromadová
Počet stran 440
EAN 9788076012028
Datum vydání 11.11.2019
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,537
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Po porážce Hannibalových vojsk v bitvě u Zamy se Římané vidí v roli velmoci, s níž si není radno zahrávat. I jejich řady však prořídly. Tohoto oslabení hodlá využít doposud Filip V. Makedonský, který v krátkém a křehkém období míru rozšiřoval vlastní území, upevnil své postavení v Řecku a ovládl část ptolemaiovského Egypta. Do cesty se mu ovšem staví mladý ctižádostivý konzul Flaminius, jenž cítí, že by se mohl stát nejproslulejším vojevůdcem v historii, a nic ho v cestě za slávou nezastaví.

V prvním díle dvousvazkového výpravného díla Střet impérií britský autor historických románů Ben Kane jako vždy umně staví na skutečných i smyšlených postavách, tentokrát na pozadí strhujícího období římských dějin – druhé makedonské války.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Kateřina Feglerová
Fajn kniha!!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM