Pravidla zdvořilosti | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DOSPĚLÉ

Pravidla zdvořilosti

Amor Towles

5,0
( 1 )

Čtenáři i kritikou oslavovaný román z prostředí newyorské smetánky třicátých let minulého století, který dává vzpomenout na to nejlepší z děl F. Scotta Fitzgeralda
Amor Towles se v románu Pravidla zdvořilosti pokouší o zdánlivě nemožné – očima ženy probouzí dávno zaniklý svět se všemi jeho nepsanými zákony a zásadami, které něžnému pohlaví nedávaly příliš šancí na seberealizaci a úspěch. Období třicátých let minulého století se mu však daří vykreslit s obdivuhodnou živostí a čtenář se zvědavostí sleduje, kam až se Katey za pomoci šťastných náhod i vlastních schopností podaří vystoupat.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 352
EAN 9788074298967
Datum vydání 27.11.2017
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,485
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Edice: Světová próza

Překlad: Julie Tesla

Čtenáři i kritikou oslavovaný román Pravidla zdvořilosti z prostředí newyorské smetánky třicátých let minulého století, který dává vzpomenout na to nejlepší z děl F. Scotta Fitzgeralda.

Pětadvacetiletá Katey nemá na konci roku 1937 příliš důvodů k oslavám, a tak si s kamarádkou naplánuje klidný silvestrovský večer v zapadlém jazzovém baru. Náhodné setkání s úspěšným bankéřem Tinkerem, který v baru hledá svého bratra, jí však naprosto změní život. Od onoho osudného Silvestra pak sledujeme Kateyinu klikatou cestu mezi newyorskou smetánku, poznáme pozlátko i bídu „lepší společnosti“ a nahlédneme do duše neobyčejné dívky s ještě neobyčejnějším osudem.

„Towles prostřednictvím tohoto elegantního, svižného dobového díla přivádí k životu černobílý Manhattan třicátých let, tak jak jej známe z filmů z období zlatého věku Hollywoodu.“

The New York Times Book Review

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Milena Kvapilová
Výborný historický román. Skvěle se četl a průběžně udržoval v napětí, jak vše dopadne. Během čtení jsem měla pocit, že vše podnikám společně s Katey a užívám si života v tehdejším New Yorku. Jak kdyby mi před očima běžel film.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM