Dějiny světa 3 | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A ČTENÍ PRO DOSPĚLÉ SE SLEVOU 20 %

Dějiny světa 3

Výklady světa a světová náboženství. 600 až 1500

Johannes Fried, Ernst-Dieter Hehl


Středověk v globální perspektivě
Další díl Dějin světa se věnuje období od roku 600 do roku 1500, zhruba od nástupu islámu po velké zámořské objevy. První část načrtává náboženskou a politickou mapu té doby, druhá se věnuje mocenské expanzi islámu, křížovým tažením i dění na indickém subkontinentě a ve střední a východní Asii. Třetí část se zabývá náboženskými systémy – kulturou středověkého křesťanství, islámským myšlením či náboženstvím v Číně a Indii.

Detailní informace

Číslo dílu 3
Jazyk čeština
Počet stran 480
EAN 9788074293436
Datum vydání 29.04.2013
Věk od 15
Formát 165x240 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,953
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Z německého originálu přeložili Jan Hlavička, Magdalena Konečná a Pavel Kolmačka Další díl šestisvazkové edice Dějiny světa přináší na přibližně 500 stranách nejnovější poznatky k danému období, jímž je nyní doba zhruba od nástupu islámu po velké zámořské objevy. Uspořádání kapitol má opět v komplexní perspektivě ukázat souvislost historických událostí, socioekonomického vývoje a kulturních výdobytků v rámci celého světa. Svazek se ve třech velkých oddílech věnuje tématům „různorodosti světa“, „uspořádání světa“ a „výkladu světa“. První část načrtává náboženskou a politickou mapu zkoumaného období, druhá se věnuje mocenské expanzi islámu, křížovým tažením i dění na indickém subkontinentě a ve střední a východní Asii. Konečně třetí část se podrobně zabývá náboženskými systémy – kulturou středověkého křesťanství, islámským myšlením či náboženskými proudy v Číně a Indii. Celý komplet 1.-6. je možné zakoupit za výhodnou cenu na našem eshopu za 2124,- Kč

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Dějiny světa"

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.