Trosečník sibiřský | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A ČTENÍ PRO DOSPĚLÉ SE SLEVOU 20 %

Trosečník sibiřský

Světlana Glaserová

5,0
( 4 )

Skutečný, sotva uvěřitelný příběh malého českého chlapce na cestách po obrovském sovětském impériu
Na jedné straně bolševické impérium 30. let 20. století živořící pod Stalinovou krutovládou a na druhé chlapec, napůl Čech, napůl Rus, který se dozvrácené doby a rozvrácené země narodil. Spolu s rodiči, snažícími se ukrýt před komunistickými represemi, se stěhuje tisíce kilometrů. Od Bajkalu po Vladivostok, od pouští Tádžikistánu po zasněžené sibiřské pláně a nakonec do vlasti svého otce. Československo ovšem v té době stojí na prahu války, a tak se sen o zemi zaslíbené rozplývá a peripetie pokračují...

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 240
EAN 9788025909539
Datum vydání 20.09.2018
Věk od 13
Formát 163x238 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,733
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Třetí kniha spisovatelky a ilustrátorky Světlany Glaserové vznikla podle autentických vzpomínek jejího vlastního otce. Na jedné straně bolševické impérium třicátých let 20. století živořící pod krutovládou soudruha Stalina a na druhé malý chlapec, napůl Čech – napůl Rus, který se do té zvrácené doby a rozvrácené země narodil a prožívá zde své dětství. Spolu s rodiči, kteří se snaží ukrýt před komunistickými represemi, se stěhuje tisíce kilometrů po celém Sovětském svazu. Od Bajkalu po Vladivostok, od pouští Tádžikistánu po zasněžené pláně západní Sibiře a nakonec do vlasti svého otce. Československo ovšem v té době stojí na samém prahu druhé světové války, a tak se sen o zemi zaslíbené rozplývá a peripetie pokračují.

Uživatelské hodnocení

Karolina Ventluková
Tak rychle zapomínáme, jak se generace střídají. Neuvěřitelný, milý, dobrodružný příběh o jedné daleké cestě je o to silnější, že je pravdivý. Vtáhl mne do děje, usadil do kanape a zachumlal do deky, snad aby mi v té daleké Sibiři nebyla zima. Škoda, že Albatros této knize nevěnuje více propagace.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.