Světla zimní noci | Albatrosmedia.cz
EN

SLEVA 20 % NA BELETRII PRO DĚTI A KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE

Světla zimní noci

Pam Jenoff

5,0
( 1 )

Podmanivý příběh o přátelství dvou výjimečných žen na pozadí druhé světové války
Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Orphan's Tale
Počet stran 352
EAN 9788026712572
Datum vydání 20.09.2018
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,478
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Nou vyhnali z domova a přinutili ji vzdát se svého dítěte, protože otěhotněla s německým vojákem. Žije a pracuje na malé železniční zastávce, kde jednoho dne zastaví vagon plný židovských nemluvňat směřující do koncentračního tábora. V okamžiku, který převrátí celý její život naruby, Noa bez rozmyšlení popadne jedno z dětí a uteče s ním do zasněžené noci.

Útočiště nalézá u kočovného cirkusu, kde se musí naučit nebezpečnou akrobacii na visuté hrazdě, aby skryla svou pravou identitu. I přes počáteční neshody se spřátelí s akrobatkou Astrid. Když ale pravda vypluje na povrch, musí se obě rozhodnout, zda je jejich výjimečné přátelství dokáže spasit, nebo jestli tajemství, která ukrývají, vše zničí.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze médií

city-dog.cz - Přátelství z cirkusu

„...Světla zimní noci je příběh, který je tak neuvěřitelný a přesto realistický, že by klidně mohl být pravdivý. Pam Jenoff má obrovský dar vyprávět poutavě, bez toho, aby sklouzávala ke klišé nebo výjevům z červené knihovny. Slzy, které se člověku derou do očí při čtení jejích knih, nejsou slzy smutku, spíš slzy dojetí nad komplexností a nádherou toho, co čte...“
NAPIŠTE NÁM