EN

Přes Zábradlí k Cimrmanům

Jan Hraběta, Jana Magdoňová


Vzpomínky a historky od dlouholetého člena slavného českého divadla
Praotec Čech v Českém nebi, správcová v Lijavci nebo Béda v Aktu. To jsou jen některé z nejznámějších rolí Jana Hraběty, který v Divadle Járy Cimrmana začínal jako kulisák. Brzy se z něj však stal „doktor inženýr“ a plnohodnotný cimrmanolog. Jak vypadala jeho celoživotní pouť? Rozhovor vedený publicistkou Janou Magdoňovou a opatřený předmluvou Zdeňka Svěráka představuje nostalgické, intimní i nesmírně zábavné svědectví o výjimečném hereckém osudu.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 176
EAN 9788076831483
Datum vydání 18.08.2022
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,393
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Životopis známého herce, „doktora inženýra“ Jana Hraběty skvěle doplňuje řadu oblíbených knih s cimrmanovskou tematikou. A opravdu je co vyprávět – zlínský rodák se vyučil elektromechanikem a poté se živil jako řidič z povolání, opravář motorů či osvětlovač v Divadle Na Zábradlí. Patří k dlouholetým členům Divadla Járy Cimrmana, kde v roce 1978 začínal nejprve opět jako osvětlovač a už o rok později v souboru herecky debutoval rolí krále ve hře Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Na svém kontě má také přes třicet rolí ve filmech a seriálech. V této knize podrobně vypráví o svém životě, jímž se divadlo vine jako červená nit. V rozhovoru s publicistkou Janou Mács Magdoňovou vznikl mimořádný dokument, který je nostalgický, intimní i nesmírně zábavný.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jan Hraběta

Jan Hraběta

Jan Hraběta (1940), zlínský rodák, se vyučil elektromechanikem a poté se živil jako řidič z povolání, opravář motorů či osvětlovač v Divadle Na Zábradlí. Coby „doktor inženýr“ patří k dlouholetým členům Divadla Járy Cimrmana, kde v roce 1978 začínal nejprve jako kulisák a už o rok později v souboru herecky debutoval rolí krále ve hře Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Na svém kontě má dnes přes třicet rolí ve filmech a seriálech.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM