EN

Esesákovo křeslo

Odhalení zločinů „obyčejného“nacisty

Daniel Lee


Nečekaný nález nacistických dokumentů vede do temné minulosti právníka a důstojníka SS působícího v Praze...
V čalounění 70 let starého křesla byly nalezeny dokumenty označené svastikou. Autor této knihy, historik Daniel Lee, se vydává po stopách tohoto tajemství, dohledává žijící příbuzné a postupně odhaluje temné detaily ze života Dr. Griesingera. Právníka říšského ministerstva hospodářství a práce v Praze, jehož kariéra je typická pro mnoho „normálních“ lidí, kteří sloužili v mašinérii nacistického režimu.Poutavé vyprávění o ambicích i rodinném životě ve Třetí říši, odkazující na holocaust a hrůzy války.

Detailní informace

Jazyk čeština
Překladatel Vladimír Fuksa
Počet stran 248
EAN 9788026433187
Datum vydání 02.09.2021
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,314
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

V čalounění 70 let starého křesla byly nalezeny osobní a pracovní dokumenty označené svastikou. Autor této knihy, historik, se po setkání s majitelkou křesla vydává po stopách tohoto tajemství a začíná psát téměř detektivní příběh. Navštěvuje archivy, vede rozhovory s žijícími příbuznými a postupně odhaluje detaily ze života Dr. Roberta Griesingera, důstojníka SS, který významnou část svého pracovního života strávil jako ambiciózní právník říšského ministerstva hospodářství a práce v Praze. Ač zde žije zdánlivě poklidným rodinným životem, postupně se začíná vynořovat temný příběh o jeho osobní odpovědnosti za nacistické zločiny a osudy mnoha rodin.

Autorovo poutavé vyprávění nám umožňuje nahlédnout do mašinérie teroru a vnitřního fungování Třetí říše, připomíná holocaust a hrůzy II. světové války a je mimo jiné mrazivou připomínkou toho, že zrůdné režimy pomáhají tvořit a udržovat i tzv. obyčejní lidé.

Daniel Lee je historik se zaměřením na dějiny 2. světové války a židovské osudy za holocaustu, který svá bádání v archivech dokáže proměnit ve čtivý příběh. Žije v Londýně.

Více podrobností o této knize, resp. celém příběhu a autorově pátrání naleznete v angličtině např. zde - https://www.timesofisrael.com/nazi-documents-stashed-in-armchair-take-author-on-trail-of-ordinary-ss-officer/.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM