EN

1938 Věrni zůstaneme

Jan Drnek

4,0
( 2 )

Všechno mohlo být úplně jinak!
Osudový rok 1938, období mnichovské zrady a největší potupy Československé republiky. Dodnes se mezi vojenskými analytiky, historiky, ale i celou veřejností vedou vášnivé debaty o tom, zda jsme měli odmítnout postoupení Sudet a se zbraní v ruce bránit naši vlast. Stačilo málo, aby..., kdyby... A právě oním „kdyby“ se zaobírá tato jedinečná historická mystifikace, která svým smyslem pro detail i celek, ale i příběh samotný, bravurně vypráví příběh fiktivní obrany naší republiky před hitlerovskými vojsky.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 496
EAN 9788026413028
Datum vydání 21.11.2016
Věk od 14
Formát 165x235 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,97
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Všechno mohlo být úplně jinak!

Osudový rok 1938, období Mnichovské zrady a největší potupy mladé Československé republiky. Rok, který předznamenal konec naší státnosti o pár měsíců později. Dodnes se mezi vojenskými analytiky, historiky, ale i celou veřejností vedou vášnivé debaty o tom, zda jsme měli odmítnout postoupení Sudet a se zbraní v ruce bránit naši vlast. Stačilo málo, aby..., kdyby... A právě oním „kdyby“ se zaobírá tato jedinečná historická mystifikace , která svým smyslem pro detail i celek, strategii i taktiku, ale i příběh samotný, bravurně vypráví příběh fiktivní obrany naší republiky před hitlerovskými vojsky.

Uživatelské hodnocení

Pavel Petřík
Tato kniha mne velice zaujala a již jsem objednal a mám téměř dočtený i druhý díl. Již dlouhá léta jsem kolikrát přemýšlel, jak by to asi dopadlo, kdybychom na Mnichovský diktát v roce 1938 odpověděli Hitlerovi bojem. Myslím, že náš národ již zažil tolik příkoří a neustálého diktátu od vyšších mocenských uskupení a v nás to i nadále přežívá a vytrácí se národní uvědomnění. My jsme se bohužel historicky naučili ohnout hřbet... Kniha barvitě popisuje události i zákulisní politiku kolem Mnichova a končí těstně před osudným napadením. Kniha 1938 - Věrni zůstaneme byla naprosto famózní. Doufám, že v této fiktivní historické mystifikaci si urveme kus hrdosti pro náš lid ;-)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM