Neuvěřitelné Brno | Albatrosmedia.cz
EN

FUNGUJEME BEZ OMEZENÍ! KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A SLEVA 30 % NA DOMÁCÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Neuvěřitelné Brno

Pavel Gabzdyl


Brno je fakt neuvěřitelné město a tato kniha je toho důkazem.
Brno je fakt neuvěřitelné město. Před asi půl miliardou roků mělo svůj malý kontinent, v mělkém moři se tu kdysi proháněli žraloci větší než šalina a skálu pod Petrovem vytvářely podmořské sopky. Víme, že tu žili trilobiti, dinosauři i šavlozubí tygři. Na brněnském nebi se objevovaly ohromné komety a přes den tu mnohokrát zčernalo Slunce. V Brně se už dávno začalo se stavbou metra i prvního evropského mrakodrapu.

Detailní informace

Žánr non-fiction
Jazyk čeština
Počet stran 88
EAN 9788026411857
Datum vydání 05.09.2016
Věk od 15
Formát 210x210 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,481
Typ Kniha
Vazba vázaná s potahem z jiného materiálu

Příběh knihy „Neuvěřitelné Brno” začal někdy v roce 2003, kdy za chladných zimních večerů vznikala textová předloha k pořadu brněnského planetária s názvem „Kde se vzalo Brno?”. A pak to přišlo: Představení komentované brněnským rodákem Ladislavem Cigánkem začalo od svého uvedení lámat rekordy návštěvnosti. Nejinak tomu bylo i po uvedení zkrácené filmové verze na regionální televizní stanici TVb1, kde se stal divácky nejoblíbenějším pořadem roku. Když tedy pracovníci brněnské hvězdárny začali uvažovat o pořadu, který nabídnou obyvatelům města při otevření zrekonstruované budovy v roce 2011, padla volba právě na pořad o Brnu. Představení dostalo nový název, scénář, obraz i mluvené slovo, o které se postaral autor projektu scénického čtení LiStOVáNí Lukáš Hejlík.

Od premiéry pořadu Neuvěřitelné Brno už zbýval jen poslední pomyslný krůček k vytvoření knihy. Krůček, který zabral pět let, během kterých se piloval text, vytvářely záběry a sháněl vhodný nakladatel. Příběh neuvěřitelného Brna tak pokračuje dál.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.