EN

PRÁVĚ TEĎ! LETNÍ DNY DOPRAVY ZDARMA  + SLEVA 20 % NA VŠE

Zápas jménem psaní - Životní úděl Franze Kafky

Josef Čermák


Výpravná publikace věnovaná Franzi Kafkovi
Výpravná publikace věnovaná Franzi Kafkovi, jednomu z nejvýznamnějších prozaiků světové literatury 20. století. Kafkův život, práce, rodina a přátelé v kontextu s jeho dílem ve výjimečném provedení v dárkovém pouzdře a přílohou s archivními dokumenty. Kniha je stejnou měrou určena čtenářům Kafky, jakož i lidem, kteří se k seznámení s jeho texty teprve chystají.

Detailní informace

Žánr životopis
Jazyk čeština
Počet stran 18
EAN 9788087222119
Datum vydání 11.12.2009
Věk od 0
Formát 160x165 mm
Nakladatelství B4U Publishing
Hmotnost 1,945
Typ Kniha
Zápas jménem psaní - O životním údělu Franze Kafky Dr. Josef Čermák Franz Kafka, nejvýznamnější představitel pražské německé literatury, se stal pro mnoho lidí symbolem a nekonečným zdrojem inspirace. Pro méně připravené čtenáře je však stále prozaikem, jehož texty se čtou nesnadno a jejichž interpretace se zdá být obtížná. Kniha Zápas jménem psaní nebyla napsaná, aby přinášela pouze životopisné údaje o Kafkovi a jeho díle. Jedním z hlavních cílů, který od počátku sleduje, je dát čtenáři příležitost hlouběji proniknout do Kafkových textů a lépe jim porozumět na základě autorových životních reálií, které se v mnoha ohledech v jeho díle odrážejí. Publikace přináší rozsáhlé informace o jeho osobním i pracovním životě, přátelích, o rodinném zázemí a vztahu k ženám či o Kafkově osobním zdraví, které se napříč celou knihou prolínají s citacemi z Kafkových próz, deníků a jeho korespondence a přibližují čtenáři zásadním způsobem jejich vzájemný kontext. Vzniklo tak jakési propedeutikum, jež je určené každému, kdo se chce s Kafkovým dílem seznámit podrobněji a vnímat je v hlubších souvislostech. Obrazový doprovod tvoří stovky fotografií z Kafkova života, ukázky rukopisů, korespondence, autorovy kresby a unikátní dokumenty doplněné o reprodukce obálek a titulů prvních vydání knih Franze Kafky. K publikaci je navíc přiloženo pouzdro, jež obsahuje faksimile autentických materiálů, které se váží ke Kafkovu životu od jeho studií, přes život v úřadě až po ukázky jeho rukopisů a korespondenci sestře ze služebních i soukromých cest a dopisy rodině z několika sanatorií, kde kvůli plicnímu onemocnění pobýval na sklonku života. Nechybí ani jeho poslední, dvakrát nedokončený dopis, který symbolickým způsobem završil Kafkův literární život. Všechny důležité dokumenty jsou opatřeny překladem do českého jazyka. Obsah knihy KAPITOLA 1 – CESTY KE SLÁVĚ Recepce díla Cesty slávy KAPITOLA 2 – ROD A RODINA Rodokmen Franze Kafky Otec a jeho rodina Matka a její rodina Rod v otcovské a mateřské linii Dopis otci Kafkovi v Praze KAPITOLA 3 – CESTA ZA VZDĚLÁNÍM A PŘÁTELÉ Německá chlapecká obecná škola Německé státní gymnasium na Starém Městě Právnická fakulta německé Karlo-Ferdinandovy univerzity Přátelé Trávení volných chvil KAPITOLA 4 – ÚŘAD A PSANÍ Assicurazioni Generali Úrazová pojišťovna dělnická pro Království české v Praze Život mimo úřad Cesty do ciziny Dobové módní nauky Továrna a úřad, nutnost a překážka Psaní Mladistvé rozběhy a zázrak zářijové noci Střídání tvůrčí euforie a krizí Tvorba ve stínu nemoci KAPITOLA 5 – SVĚT ŽEN Milostné zážitky mladých let Felice Bauerová Julie Wohryzková Milena Jesenská Dora Diamantová KAPITOLA 6 – NEMOC – CESTY ZA ZDRAVÍM Léčivá síla přírody Tajemství nemoci Siřem, tělesná práce Merano, Matliare Špindlerův Mlýn, Planá nad Lužnicí Müritz a Berlín Bolest konce Box obsahuje knihu a pouzdro s jednatřiceti přiloženými faksimilemi archivních dokumentů a jejich překlady.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.