EN

Knihy džunglí

Joseph Rudyard Kipling


Mauglí je indický chlapec, kterého unesl z jeho rodné vesnice lidožravý tygr a zachránila ho vlčí smečka. Mauglí se po čase, kdy žije ze zvířaty, naučí jejich řeči a stane se tak obyvatelem zvířecího světa a zároveň příslušníkem vlčí smečky, se kterou zažívá mnohá dobrodružství. Klasické literární dílo, které stále přitahuje řadu dětí a znovu tak otevírá napínavé příběhy z džungle.

Detailní informace

Ilustrátor Zdeněk Burian
Jazyk čeština
Počet stran 280
EAN 9788000025544
Datum vydání 20.09.2010
Věk od 8
Formát 163x238 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,755
Typ Kniha
Klasické, čtenářsky vděčné vyprávění o chlapci Mauglím, který vyrostl mezi zvířaty v džungli, naučil se jejich zákon ("Jsme jedné krve ty a já") a řídil se jím. V jednotlivých příbězích se čtenář seznámí s vlkem Akélou a jeho vlčí smečkou, dozví se, jaké přátelské ochrany se chlapci dostávalo od meděda Bálúa, jak jej unesly opice, zachránil had Ká a nakonec zvítězil nad tygrem Šér Chánem. Dnešní mládež si knihy přečte se stejným zaujetím a nadšením, s jakým si vyprávění o Mauglím oblíbilo už víc než pět generací. Budou sledovat příhody lidského mláděte, vážit si přátelství, a porozumí i Mauglího pomstě. Příběhy, v nichž se mísí fantazie, magie i přesná pozorování stále působí díky mistrovství vypravěče hlubokým dojmem. Džungle ožije všemi pachy, nočními zvuky i skřeky exotických zvířat. Přežije v ní jen ten, kdo zná Baúova ponaučení a zákon džungle. Knihy Džunglí vycházejí v novém překladu Martina Pokorného, svěžím a klasickým zároveň.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.