EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Příběhy sběratele starožitností. Strašidelné spisy I

M. R. James


Strašidelné spisy M. R. Jamese - mistra duchařké povídky, u nějž se učil H. P. Lovecraft
Na konci 19. století, v době, kdy vrcholila éra anglických duchařských příběhů, přichází Montague R. James – uznávaný odborník na staré rukopisy a učenec, který nově definoval klasický duchařský příběh tím, že do něj věrohodné reálie, opravdové násilí a krutá, nic nepromíjející strašidla. V nakladatelství Plus vychází souborně celé Jamesovo dílo věnované žánru ghost story ve dvou svazcích s vysvětlivkami, komentáři a zasvěceným esejem v druhém svazku, tak jak je tomu zvykem v edici Pandaemonium.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Curious Warnings. The Great ghost stories of M. R. James
Původní jazyk angličtina
Překladatel Zdeněk Beran
Počet stran 356
EAN 9788025901687
Datum vydání 18.11.2013
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství PLUS
Edice Pandaemonium
Hmotnost 0,485
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Na samém konci 19. století, v době, kdy vrcholila éra anglických duchařských příběhů, přichází nenápadný gentleman Montague R. James – uznávaný odborník na staré rukopisy a vysoce postavený učenec, který po večerech toliko pro své potěšení píše strašidelné příběhy. Z pouhé zábavy se však stal literární skvost – James totiž nově definoval klasický duchařský příběh tím, že do něj věrohodné reálie, opravdové násilí, bezmála hmatatelnou zlovolnou hrozbu a krutá, nic nepromíjející strašidla. Tím založil tradici nových duchařských příběhů 20. století a jeho dílem se dodnes inspirují spisovatelé i filmoví tvůrci. První mu vzdal hold sám H. P. Lovecraft, když jej nazval „jedním z mála opravdových mistrů“.

V nakladatelství Plus vychází souborně celé Jamesovo dílo věnované žánru ghost story ve dvou svazcích s vysvětlivkami, komentáři a zasvěceným esejem v druhém svazku, tak jak je tomu zvykem v edici Pandaemonium.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM