EN

Vinnetou

Karl May


Vinnetou a jeho bílý bratr Old Shatterhand. Vychází v edici Zlatý tucet.
Nesmrtelná dobrodružství Vinnetoua, rudého gentlemana, a Old Shatterhanda přinášíme v převyprávění Vítězslava Kocourka. Kniha je plná romantiky a věčného souboje dobra se zlem uprostřed divoké, nezkrotné přírody. Ukazuje obraz indiánů, původních obyvatel Ameriky, v nesmlouvavých soubojích s bílými dobyvateli. Příběh doprovází nepřekonatelné ilustrace Zdeňka Buriana. Vinnetou je součástí edice Zlatý tucet.

Detailní informace

Ilustrátor Zdeněk Burian
Jazyk čeština
Původní název Winnetou
Původní jazyk němčina
Počet stran 442
EAN 9788000031378
Datum vydání 17.11.2014
Věk od 9
Formát 163x238 mm
Nakladatelství ALBATROS
Edice Zlatý tucet
Hmotnost 1,046
Typ Kniha
Vazba kombinovaný potah s plátěným hřbetem

Nesmrtelná dobrodružství Vinnetoua, rudého gentlemana, a Old Shatterhanda přinášíme v převyprávění Vítězslava Kocourka

Už je tomu bezmála 140 let, co se objevilo jméno Vinnetou v povídce Karla Maye. Později vznikl celý cyklus pojmenovaný jménem legendárního apačského náčelníka.

Hrdinové nanejvýš spravedliví, bez bázně a hany, oslovovali několik generací mladých čtenářů, kteří ve své nezkaženosti toužili nejen prožívat dobrodružství s indiány, ale také se ztotožňovali s hrdiny v poctivém zápase a stáli po jejich boku na straně práva a pravdy.

Opravdu slavný a velkolepý návrat Vinnetoua, rudého gentlemana, a Old Shatterhanda nastal po roce 1962, kdy byl natočen jeden z nejznámějších filmů inspirovaných dílem Karla Maye. V polovině šedesátých let 20. století také vyšel v SNDK (dnes Albatrosu) třídílný román Vinnetou v převyprávění Vítězslava Kocourka. Právě v této úpravě nabízíme dnešním dětem knihu plnou romantiky a věčného souboje dobra se zlem uprostřed divoké, nezkrotné přírody. Slovní obraz indiánů, původních obyvatel Ameriky, v nesmlouvavých soubojích s bílými dobyvateli ilustračně doprovází nepřekonatelné kvaše Zdeňka Buriana, jež vznikly už ve třicátých letech minulého století.

Věříme, že Vinnetou jako symbol lásky a bratrství mezi lidmi zaujme i dnešní čtenáře a čtenářky. Vychází v ucelené řadě knih věnované ilustracím Zdeňka Buriana.

Hodnocení čtenářů

Ondřej Dvořák
Nádherná kniha s níž se film nemůže zdaleka rovnat. A dle mého názoru je zrovna tento díl nadčasový a děti by se možná velice divily jak je tato knížka napíná a čtivá. Navíc s krásnými ilustracemi. Všem a nejen dětským čtenářům doporučuju!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM