EN

NAKLADATELSTVÍ XYZ patří k nejvýznamnějším a nejúspěšnějším nakladatelským domům v České republice. Na trhu působí od roku 2004 a celkem již čtenářům přineslo na 1000 titulů. Škála titulů nakladatelství je opravdu pestrá: původní česká i zahraniční beletrie, historické romány, autorizované životopisy či rozhovory, literatura faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy, nechybí ani knihy pro děti a mládež.

NAKLADATELSTVÍ XYZ má ambici oslovovat kvalitně redakčně a graficky zpracovanými knihami čtenáře všech věkových kategorií a zájmů. To, že se tento cíl daří plnit, dokazují i mnohá ocenění, která knihy z produkce XYZ získaly, například Ceny E. E. Kische a Ceny Miroslava Ivanova za nejvýznamnější počiny v oblasti literatury faktu nebo Cenu Jiřího Marka udělovanou Českou asociací autorů detektivní literatury, a také fakt, že knihy NAKLADATELSTVÍ XYZ patří podle všech objektivních zdrojů dlouhodobě mezi nejprodávanější tituly v České republice.

NAKLADATELSTVÍ XYZ spolupracuje s předními českými autory, překladateli, výtvarníky i grafickými studii. Ke zpracování a vydání svěřily týmu XYZ svá díla významné osobnosti české kultury.
O kvalitách nakladatelství svědčí i úspěšný průnik na slovenský trh a rozšíření portfolia o audioknihy, které pro XYZ namlouvají přední čeští umělci.

NAPIŠTE NÁM