EN

Kariérní příběhy

Skutečné příběhy kariérního růstu členů týmu Albatros Media

Přečtěte si inspirativní příběhy našich zaměstnanců, kteří se vypracovali na vedoucí pozice.

I Vy můžete svůj kariérní příběh začít právě u nás!

 

Na začátku mé kariéry byla četba reportáže o studentech vydělávajících si psaním článků. Díky této inspiraci jsem začal přispívat na server Zive.cz. Následně se mi ozvali z redakce Computer Press s nabídkou psaní odborných knih, a v této společnosti jsem později začal pracovat i jako redaktor. Prošel jsem si pozicemi šéfredaktora, vedoucího redakcí i ředitele společnosti. Computer Press byl v roce 2010 zakoupen společností Albatros Media, kde jsem pokračoval jako výkonný, a nakonec i generální ředitel. Jsem nesmírně hrdý, že jsem součástí skvělého týmu naší společnosti.

 

 

 


Do společnosti Albatros Media jsem nastoupila v roce 2004 jako vedoucí reprezentativní prodejny na Vinohradské ulici v Praze. Po ročním působení v této pozici jsem přijala nabídku tehdejšího vedení a začala jsem pracovat jako referentka obchodního oddělení v centrále společnosti. Velice mne potěšilo, když jsem byla v roce 2007 pověřena řízením oddělení Back Office, kde pracuji dodnes a kde mohu zúročit své dosavadní zkušenosti z praxe.

 

 

 

 


Jako čtenář časopisu Computer jsem chtěl pro tuto firmu pracovat. Má kariéra začala v Computer Pressu na pozici produkčního. Velmi rychle jsem převzal vedení redakcí a výroby. Časem jsem přešel až na pozici ředitele divize knih s odpovědností za celé vydavatelství. Po akvizici Computer Pressu firmou Albatros Media jsem přijal nabídku místa programového ředitele odborné literatury. Dnes jsem se posunul dál a mám na starosti řízení všech jedenácti nakladatelství skupiny Albatros Media. Během své kariéry jsem sledoval řadu schopných lidí, kteří se u nás ve společnosti dokázali široce realizovat.

 

 

 


Svou profesní kariéru jsem zahájila v roce 2001 na pozici marketingové asistentky v kosmetické společnosti. Už po dvou letech mě ale osud zavál do knižního businessu, kde působím dodnes. Mým prvním knižním domovem bylo nakladatelství Fragment, kde jsem pracovala jako Manažerka marketingu a PR. Zde jsem získala velmi cenné zkušenosti pro svou další kariéru. Po tříleté mateřské dovolené vedly mé profesní kroky do Albatros Media, kam jsem nastoupila v roce 2009 na pozici PR Manažerky. Tehdy tříčlenný marketingový tým jsem opouštěla v roce 2010, jako Brand a PR Manažerka z důvodu druhé mateřské dovolené. Po třech letech jsem se do Albatros Media vrátila na pozici PR Manažerky, a když se rok a půl poté uvolnilo místo Vedoucího marketingového oddělení, rozhodla jsem se zkusit štěstí a… od té doby vedu marketingový tým. Dostala jsem příležitost vytvářet marketingovou strategii pro všechny značky Albatros Media a vybudovat si svůj marketingový tým. Tým deseti úžasných, kreativních lidí, který se stále rozrůstá. Tato pozice mi přinesla také možnost podílet se na nových rozvojových projektech celé společnosti, například být členem týmu inovací. Mám práci, která mě naplňuje, fascinuje a posunuje kupředu; ve společnosti, která stále roste a rozvíjí se.


S pracovně-právní problematikou jsem se setkávala prakticky od počátku své pracovní dráhy – nejprve jako recepční a provozní asistentka v servisní společnosti profesního sdružení v oblasti zdravotnictví a sociálních služeb, později jako asistentka managementu zpravodajské televize Z1. Několik měsíců po ukončení její činnosti jsem v roce 2011 prošla výběrovým řízením na pozici koordinátorky autorských práv v nakladatelství Fragment, kde jsem měla na starosti vedení veškeré smluvní agendy redakce včetně dohod o provedení práce. V roce 2013 jsem nastoupila na mateřskou (a později i na rodičovskou) dovolenou, v jejímž průběhu se nakladatelství Fragment úspěšně zapojilo do skupiny Albatros Media, a. s. Po ukončení rodičovské dovolené v roce 2017 jsem s potěšením přijala nabídku nového zaměstnavatele a nastoupila na zkrácený úvazek na pozici administrativní podpory personálního oddělení. Nová pozice mi vedle uplatnění mých dosavadních pracovních zkušeností a možnosti naučit se něčemu novému umožňuje skloubit též profesní a rodinný život, čehož si velice cením.

NAPIŠTE NÁM