EN

Microsoft Windows Server 2003

Kapesní rádce administrátora, 2. aktualizované vydání

William R. Stanek


Každodenní administrativní úkony pro vydání R2
Další z velmi oblíbených kapesních rádců administrátora se zaměřuje na každodenní správu, nové funkce a konfiguraci druhého vydání (R2) Windows Serveru 2003. Obsahuje efektivní postupy, tipy a praktické rady týkající se například systémů souborů, jednotek, diskových polí, domén Active Directory, řízení přístupu, konfigurace protokolů TCP/IP, optimalizace DHCP, WINS a DNS nebo řešení problémů s tiskárnami.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 576
EAN 9788025116548
Datum vydání 22.05.2007
Věk od 15
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,7
Typ Kniha
Jste administrátory a hledáte příručku, která by vám pomohla s každodenní správou Windows Serveru 2003? Toužíte po přímočarých, efektivních a rychlých řešeních? Druhé vydání této úspěšné administrátorské příručky, tentokrát pro Windows Server 2003 ve vydání R2, přistupuje k úkolům, které nutně řeší každý administrátor, prakticky. Zkušený autor edice v knize nabízí efektivní postupy, tipy a praktické rady zaměřené na úspěšný výsledek činností. S touto příručkou bude vaše práce rychlejší a snadnější. Výklad v knize pokrývá mimo jiného tato témata: - Efektivní správa a řešení problémů s pracovními stanicemi, servery a hardwarem - Automatizace pomocí zásad skupiny, skriptů a plánování úloh - Administrace pomocí Active Directory, rolí a organizačních jednotek - Správa souborového systému, oddílů, sad svazků a polí RAID - Sledování, protokolování a ladění výkonu systému a sítě - Instalace, konfigurace a testování sítí s protokolem TCP/IP - Řešení problémů se síťovými tiskárnami a tiskovými službami - Stínové kopie, dědičnost objektů, připojení síťových jednotek - Konfigurace, optimalizace a správa DHCP, WINS a DNS - Umožnění vzdáleného připojení pomocí Terminálu Všechny prvky českého operačního systému jsou doplněny o jejich ekvivalenty v anglické verzi, takže knihu snadno využijí administrátoři obou jazykových mutací Windows Serveru 2003. Knihy z edice Kapesní rádce administrátora se vyznačují snadnou orientací v jednotlivých tématech, praktických tipech, upozorněních a příkladech řešení konkrétních problémů, s nimiž se při administraci můžete setkat. O autorovi: William Stanek má více než dvacetiletou bohatou praxi v oblasti pokročilého programování a vývoje. Je autorem více než 25 knih a hlavním autorem edice Kapesní rádce administrátora nakladatelství Microsoft Press. Jeho praktické rady již pomohli milionům programátorů, vývojářů a síťových techniků na celém světě.

Soubory ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!