HTML5 | Albatrosmedia.cz
EN

HTML5

Programujeme moderní webové aplikace

Peter Lubbers, Brian Albers, Frank Salim


Nejnovější technologie a revoluční techniky vývoje
Vylepšete své aplikace díky nejmodernějším technologiím a získejte tak náskok nad ostatními.Tento podrobný průvodce se zaměřuje na praktické uplatnění specifikace HTML5 a osamostatněných API k programování dynamických webových aplikací využívajících plný potenciál moderních prohlížečů. Zaměřuje se přitom na API a funkce HTML5, které upotřebíte již dnes. Výklad doplňuje řada konkrétních příkladů využití v praxi.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 304
EAN 9788025135396
Datum vydání 16.08.2011
Věk od 0
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,5
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Udržte také krok s dobou a naučte se ve svých projektech aktivně vy­užívat novinek, které přináší HTML5. Vylepšete své aplikace díky nejmodernějším technologiím a získejte tak náskok nad ostatními.

Tento podrobný průvodce se zaměřuje na praktické uplatnění specifikace HTML5 a osamostatněných API k programování dynamických webových aplikací využívajících plný potenciál moderních prohlížečů. Zaměřuje se přitom na API a funkce HTML5, které upotřebíte již dnes. Výklad doplňuje řada konkrétních příkladů využití v praxi, které snadno použijete ve svých projektech.

S knihou se mimo jiné naučíte:

Využívat rozhraní Canvas ke kreslení

Přehrávat hudbu a filmy na webové stránce bez pluginu

Provádět validaci formulářů na straně klienta

Pomocí geolokace zjišťovat polohu uživatele

Zajišťovat komunikaci mezi weby na různých doménách

Díky webovým socketům komunikovat v reálném čase

S rozhraním Web Workers provádět operace na pozadí

Ukládat a spravovat data na straně klienta v rámci webového úložiště

Vytvářet offline webové aplikace

Čtenáři si mohou stáhnout zdrojové kódy příkladů ke knize na adrese http://knihy.cpress.cz/k1939 pod odkazem Soubory ke stažení.

O autorech:

Peter Lubbers propaguje HTML5 na konferencích a školeních po celém světě. Dříve pracoval jako architekt ve společnosti Oracle, kde publikoval řadu knih a softwarových řešení čekajících na patentování.

Brian Albers vystupuje často na konferencích, jako je Web 2.0 Expo, AJAXWorld Expo a JavaOne, kde se zaměřuje na web a technologie související s uživatelským rozhraním. Dříve působil jako senior manažer vývoje u společnosti Oracle.

Frank Salim se podílel na vývoji brány pro rozhraní WebSocket a klientské strategii. Má titul v oblasti počítačových věd z univerzity Pomona-College.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.