Mistrovství digitální fotografie s DSLR | Albatrosmedia.cz
EN

Humbook! Knihy nejen pro teenagery se slevou 20 %

Mistrovství digitální fotografie s DSLR

Rady a tipy skutečných profesionálů

Jay Kinghorn, Jay Dickman


Inspirace a řešení pro každou příležitost
Některá pravidla a postupy se nemění ani ve světě digitální fotografie, který se rozvíjí závratnou rychlostí. Přesvědčí vás o tom dvojice nejpovolanějších. Kniha plná postupů a rad, jak vytvářet výborné fotografie a následně je zpracovat v digitální temné komoře. Vše od základních vlastností světla, způsobů dosažení správné expozice, přes kompoziční pravidla a volbu námětu až po techniky výstupu a publikace na Internet.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 424
EAN 9788025128169
Datum vydání 15.11.2010
Věk od 15
Formát 210x235 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,6
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Chcete zlepšit kvalitu fotografií a své dovednosti v digitální temné komoře? Máte jedinečnou možnost využít zkušenosti opravdových profesionálů.

Držíte v ruce kompletního průvodce zpracováním obrazu v digitálním věku. Ve dvou přehledně strukturovaných částech najdete ideální kombinaci způsobů uměleckého vyjádření a konkrétních fotografických postupů. V samostatných oddílech se pak na konci každé kapitoly dozvíte, jak teorii uvést v praxi. Pro vybraná témata si autoři přizvali na pomoc i několik dalších mistrů oboru.Například k úpravám snímků se vyjádří zkušený obrazový editor časopisu National Geographic, k fotografické etice zase reportér fondu UNICEF. Nalistujte tedy inspiraci nebo řešení pro každou příležitost. V knize se dále dozvíte jak:

- Vybrat fotoaparát a snadno pracovat s digitální technikou

- Správně exponovat a vhodně aplikovat kompoziční pravidla

- Kreativně využívat dostupné světlo a hloubku ostrosti

- Efektivně provádět správu a běžné počítačové úpravy fotografií

- Provádět pokročilé úpravy, jako je skládaní panoramat či HDR

- Připravit snímky pro tiskový výstup nebo publikaci na Internetu

O autorech:

Jay Dickman zpracoval více než 25 fotografických cyklů pro National Geographic Society, obdržel Pulitzerovu cenu, zvítězil na přehlídce World Press Photo a dosáhl řady dalších úspěchů na mezinárodních fotografických soutěžích. Pravidelně spolupracuje s magazíny TIME, Forbes nebo Sports Illustrated. Pořádá populární workshopy a jeho zkušenosti využívají společnosti Olympus, Lexar a Hewlett-Packard. Další informace naleznete na stránkách www.jaydickman.net.

Jay Kinghorn je profesionální konzultant v oboru zpracování digitálních fotografií. Ve svých prezentacích se zaměřuje na zvyšování efektivity pracovních postupů a prohlubování uživatelských zkušeností s programy Adobe Photoshop a Adobe Lightroom. Organizuje také školení pro univerzity a velké společnosti, jako Olympus, Sony nebo Adobe. S jeho postřehy, návody a užitečnými tipy se můžete seznámit na webu http://jaykinghorn.com.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.