Excel 2007 VBA | Albatrosmedia.cz
EN

Excel 2007 VBA

Velká kniha řešení

Michael Schwimmer, Melanie Breden


Stovky řešení pro každodenní použití!
Na ukázkách praktické aplikace kódu se naučíte využít jak běžné, tak nadstandardní funkce VBA a API. Řešení popisují například jak vypočítat mzdu, porovnávat listy, třídit položky, vytvořit ovládací prvek, upravit nabídky, spravovat objekty, vytvořit automatický graf. Funkční ukázky, ale také všechny zdrojové kódy k okamžitému použití najdete na přiloženém CD se snadným vyhledáváním.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 696
EAN 9788025126981
Datum vydání 25.08.2009
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,22
Typ Kniha + CD
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jste programátory ve VBA nebo zkušenějšími uživateli Excelu a toužíte proniknout ještě dále, do oblastí, které nepokrývají běžné příručky? Zároveň se však nechcete nořit do zbytečné teorie a rádi byste Excel 2007 využili k tvorbě nejrůznějších aplikací, a zjednodušili si tak práci?

Tato vyčerpávající příručka nabízí řešení těch nejčastějších úkolů i zapeklitých situací, se kterými si nevíte rady. Zkušení autoři v knize servírují ta nejzajímavější praktická řešení pro vaše aplikace, která lze v Excelu 2007 pomocí VBA vytvářet, čímž je vylepšíte a svou práci zefektivníte.

S knihou se mimo jiného naučíte tvořit aplikace, které zvládnou:

- Upravit listy Excelu se všemi jeho prvky a manipulovat s nimi

- Vytvořit kalendář či stopky, zjistit kalendářní týden, vypočítat mzdu

- Pracovat s ovládacími prvky a jejich hodnotami

- Manipulovat s objekty, seskupovat je, odstraňovat či kopírovat

- Ovládat prostředí Excelu na základě událostí

- Odesílat e-maily, vytvářet webové dotazy či soubory XML

- Spolupracovat s dalšími aplikacemi sady Office 2007

- Zobrazovat a skrývat prvky pásů karet (RibbonX)

- Vkládat tlačítka do panelu nástrojů Rychlý přístup

- Vytvářet puzzle či sudoku

Na ukázkách aplikace kódu se tedy naučíte využít jak běžné, tak nadstandardní funkce VBA a API. Kniha přináší i velmi pokročilá řešení, jako je práce s prvkem UserForm či vytvoření modulu.

Přiložené CD s uživatelským rozhraním obsahuje dalších téměř 100 řešení v tisknutelném formátu PDF a přehledně setříděné zdrojové kódy všech řešení, které rychle vyhledáte a použijete ve svých aplikacích. Na CD také naleznete veškeré podklady k řešením a ukázkám ve formě sešitů Excelu, databází Accessu, souborů XML a dalších souborů, takže ukázky můžete ihned spustit a vyzkoušet.

O autorech:

Melanie Breden je uznávanou specialistkou v oblasti programování v jazyce VBA pro Excel. Důkazem toho je i získané ocenění Most Valuable Professional vydávané společností Microsoft. Působí jako lektorka a programátorka.

Michael Schwimmer se programováním v jazyce VBA intenzivně zabývá již od roku 1998. Stal se známým především jako autor příspěvků a poradce na fórech týkajících se programování ve VBA.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.