Čistý kód | Albatrosmedia.cz
EN

Čistý kód

Návrhové vzory, refaktorování, testování a další techniky agilního programování

Robert C. Martin

5,0
( 1 )

Získejte návyky profesionálních programátorů!
Získejte návyky profesionálních programátorů! Rady, tipy a návody od softwarového experta uvádějí revoluční paradigma pro opravdu agilní programování. Dozvíte se o principech, vzorech a postupech psaní čistého kódu. Naučíte se psát kód správně, opravovat špatný kód, zvýšit jeho komplexnost a řešit problémy a ladit. Výsledkem bude lepší a čitelnější kód skutečného profesionála v oboru.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 424
EAN 9788025122853
Datum vydání 28.09.2009
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,74
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Poznáte špatný kód od dobrého? Naučte se tvořit správný a srozumitelný kód nejen pro efektivní týmovou spolupráci. Zjistěte, jak opravit špatný kód na správný. Osvojíte si tak návyky a postupy profesionálů v oboru.

Kniha se v jednotlivých kapitolách zaměřuje na časté problémy, se kterými se lze setkat při psaní kódu v libovolném jazyce. Prozradí vám, čemu se vyhnout, které vlastnosti by měl kód mít, a také nabídne celou řadu profesionálních doporučení, jak průběžně zlepšovat opakovaně požívaný kód. Obecné rady, které lze aplikovat na libovolný jazyk, doplňují ukázky v Javě.

Publikace vás mimo jiné naučí, jak:

- Vybírat srozumitelné názvy funkcí, tříd, metod a objektů

- Správně rozložit funkčnost projektu mezi funkce

- Vytvářet hodnotné komentáře

- Formátovat kód pro co nejlepší čitelnost

- Efektivně zpracovávat chyby

- Testovat právě vytvářený projekt

- Využít paralelního zpracování k lepšímu využití hardwaru

- Zlepšit nebo opravit již vytvořený kód

Publikace je určena programátorům, softwarovým inženýrům, vedoucím týmů, projektovým manažerům nebo systémovým analytikům.

O autorovi:

Robert C. Martin je profesionální softwarový poradce, zakladatel a prezident Object Mentor, Inc. Tuto společnost tvoří tým zkušených poradců a školitelů v programovacích jazycích C++, Java, C#, Ruby a technikách agilního programování, návrhových vzorů a extrémního programování.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.