Drupal | Albatrosmedia.cz
EN

Drupal

Podrobný průvodce tvorbou a správou webů

Jan Polzer


Tvorba WWW stránek, diskuzních fór či blogů pro každého!
Objevte moderní tvorbu WWW stránek a portálů pomocí redakčního systému Drupal! Bez nutnosti kódování dosáhnete za krátkou dobu kvalitního a funkčího webu včetně správy obsahu, přihlašování, anket či diskuzních fór. Nejoblíbenější redakční systém se naučíte nainstalovat, nastavit a efektivně jej využívat k tvorbě webu i jeho správě. Mimo toho zjistíte, jak využít užitečné dolňkové moduly nebo prohlížet statistiky.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 264
EAN 9788025119464
Datum vydání 06.03.2008
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,44
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Také se nechcete učit HTML, PHP a další jazyky jen proto, abyste mohli vytvořit funkční webové stránky s přihlašováním, anketou, diskuzním fórem nebo jinými aplikacemi? Odpověď zní: nemusíte.

Zkušený tvůrce a správce webů založených na redakčním systému Drupal vás naučí vše nutné od instalace systému a konfigurace webu přes správu obsahu a nastavení vzhledu až po praktické využití doplňků a modulů Drupalu. To vše doplňují tipy, triky a návody získané dlouholetou praxí. Autor po čtenáři nevyžaduje žádné znalosti tvorby webových stránek ani prostředí samotného Drupalu. S knihou se mimo jiné naučíte:

- Drupal nainstalovat, nastavit a plně zprovoznit

- Vytvořit webové stránky s navigací, kategoriemi, články a dalšími prvky

- Nastavit vzhled stránek pomocí témat a šablon

- Tvořit ankety, diskuzní fóra a knihy návštěv

- Spravovat publikační systém, vkládat a mazat příspěvky a články

- Vytvořit systém přihlašování a uživatelských účtů

- Zprovoznit blog, webový portál či fotogalerii

- Využít užitečné moduly Drupalu a vytvořit si vlastní modul

- Prohlížet statistiky přístupů

Přiložené CD obsahuje instalaci plné verze Drupalu, doplňkové moduly, webové servery a další užitečné aplikace a nástroje. Podporu Drupalu poskytují stránky www.drupal.cz.

O autorovi:

Jan Polzer se od roku 2000 věnuje programování a tvorbě webových stránek. Jako webmaster spravuje stránky www.polzer-sw.com a www.maxiorel.cz. Odborné i populární články publikuje v časopisech Computer, Jak na počítač a na serveru Živě.cz a napsal tři knihy. Mimo toho má několikaleté zkušenosti se školením práce na počítači a Internetu.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.