Mistrovství v Linuxu | Albatrosmedia.cz
EN

Mistrovství v Linuxu

Příkazový řádek, shell, programování

Mark G. Sobell


Shellové skriptování pro každého uživatele, programátora i správce
Překlad světového bestselleru od proslulého autora Marka Sobella je kompletním průvodcem světem Linuxu, jeho příkazového řádku a shellu. Kniha není svázána s konkrétní linuxovou distribucí ani verzí a obsahuje stovky reálných příkladů a ukázek používání a programování v příkazovém řádku a jeho skriptů, editorů, utilit, nástrojů a regulárních výrazů. Druhá část knihy obsahuje referenční přehled příkazů příkazového řádku.

Detailní informace

Žánr Linux
Jazyk čeština
Počet stran 880
EAN 9788025117262
Datum vydání 26.09.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Mistrovství
Hmotnost 1,48
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Příkazová řádka a její interpret – shell je nejdůležitějším a často také jediným nástrojem pro správu systému a programování. Zvládnout shell a pochopit velkolepé možnosti příkazové řádky je pro každého admina i uživatele příjemnou povinností.

Tato kniha nabízí komplexní pohled na shell, postupuje od základních dovedností až po skutečně náročné a složité činnosti, přehledně zachycuje rozdíly mezi jednotlivými interprety (bash, tcsh); slouží jako výuková publikace i referenční příručka, takže ji využije student, programátor i zkušený administrátor. V tomto širokém záběru je kniha geniální a využitelná pro jakoukoli situaci. Jeden z nejuznávanějších odborníků na Linux Vás velmi čtivou formou naučí využívat příkazovou řádku, jako ji ovládá on sám.

Mark G. Sobell se v knize věnuje kromě jiných těmto tématům:

- Přímé i vzdálené přihlašování a jiné základní dovednosti

- Používání virtuálních konzol

- Práce se soubory – kopírování, komprimace, archivace a další

- Vyhledávání programů či příkazů a spouštění programů na pozadí

- Komunikace mezi procesy a vestavěné příkazy

- Převádění linuxových souborů do systému Windows

- Editory vim a emacs – základy i pokročilé úpravy textu

- Různé druhy shellů – bash, tcsh

- Různé programovací nástroje – C, bash, gawk, sed

- Regulární výrazy

- Aktualizace a instalace balíčků – yum, APT, BitTorrent

V knize najdete i Referenční seznam všech důležitých příkazů a programů. Výklad je nezávislý na platformě a distribuci a díky tomu, že se kniha věnuje i různým druhům shellu, je nezávislá i na daném interpretu příkazů. Celá publikace je koncipována jako užitečná příručka pro každého uživatele či správce systému GNU Linux.

O autorovi:

Mark G. Sobell je jeden z nejuznávanějších odborníků v oblasti Linuxu na světě. Je prezidentem konzultantské společnosti Sobell Associates Inc., která se zabývá instalací, správou a programováním linuxových systémů. Své téměř třicetileté zkušenosti zužitkoval při psaní řady knih o Linuxu a UNIXu. Mnoho z nich se stalo okamžitě bestsellerem včetně originální předlohy titulu, který právě držíte v ruce: A Practical Guide to Linux – Commands, Editors, and Shell Programming.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.