AJAX | Albatrosmedia.cz
EN

GARANCE EXPEDICE DO VÁNOC. OBJEDNÁVKY EXPEDUJEME IHNED!

AJAX

Vytváříme vysoce interaktivní webové aplikace

Ryan Asleson, Nathaniel T.Schutta


Poznejte technologii pohánějící Google, Amazon či Seznam!
Znovunalezení známých technologií a zcela nový způsob jejich použití při tvorbě webových aplikací – to je technika AJAX zapojující JavaScript, XHTML a CSS do tvorby interaktivních webových aplikací, které mění svůj obsah bez nutnosti znovunačítání. Naučíte se AJAX využít k efektivní komunikaci se serverem, a vytvořit tak plně funkční webovou aplikaci v rámci nového nebo stávajícího webu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 272
EAN 9788025112854
Datum vydání 01.11.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,48
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Ajax se doslova vřítil na scénu webových aplikací a nabídl vysoce interaktivní webové aplikace náramně se podobající těm desktopovým, neboť mění obsah svých stránek bez nutnosti jejich znovunačítání.

Tato kniha přináší pomocí mnoha praktickým ukázek vše podstatné od základů Ajaxu, přes jeho iplementaci do existující nebo zcela nové aplikace, až po testování kódu a efektivní komunikaci se serverem. Pokud již znáte tvorbu webových aplikací, ale chcete využít novou techniku, pomocí níž vytvoříte aplikace nové generace, držíte v ruce tu správnou knihu.

Autoři se v knize mimo jiné věnují těmto tématům:

- Využití objektu XMLHttpRequest pro posílání požadavků serveru, vzdálené skriptování

- Vytváření dynamického obsahu stránky a jeho úprava, odesílání argumentů požadavků serveru ve formě XML

- Ověřování vstupu, dynamické načítání stránky, automaticky se obnovující stránka, zobrazení stavového indikátoru, automatické dokončování či tvorba oken s nápovědou

- Využití vývojářských nástrojů – validace, ověření obsahu, vyhledávání uzlů

- Pokročilé využití JavaScriptu – objektově orientované programování, zapouzdření dat, využití dědičnosti

- Testování kódu a ladění požadavků pomocí nástrojů JSUnit, Greasemonkey či Microsoft Script Debugger

- Praktické vzory implementace Ajaxu a využití dostupných aplikačních rámců (frameworků)

Autoři doplňují výklad popisem techniky tvorby JavaScriptu nezávislého na prohlížeči a přehledem aplikačních rámců Ajaxu. Veškerý zdrojový kód příkladů popisovaných v knize je plně lokalizován do češtiny a okomentován.

Čtenáři si mohou všechny lokalizované zdrojové kódy stáhnout z webové stránky knihy na adrese http://knihy.cpress.cz/k1379.

O autorech:

Ryan Asleson je zkušeným vývojářem věnujícím se webovým aplikacím, které využívají skripty na straně serveru. Je spoluautorem open-source aplikačního rámce Taconite (taconite.sf.net), jenž výrazně ulehčuje vývoj aplikací pomocí Ajaxu. Je expertem na ladění výkonu a vývoj aplikací dle platných standardů.

Nathaniel T. Schutta je vedoucím softwarovým inženýrem (certifikovaný společnosti Sun), jenž má bohaté zkušenosti s vývojem webových aplikací na bázi Java Enterprise Edition. Je taktéž spoluautorem open-source aplikačního rámce Taconite (taconite.sf.net). Specializuje se na design uživatelského rozhraní.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.