Webdesign | Albatrosmedia.cz
EN

Webdesign

Nenuťte uživatele přemýšlet!, 2. aktualizované vydání

Steve Krug


S lepším webem k vyšší návštěvnosti a ziskům!
Základní, dnes již klasická kniha světového webdesignu. Nezabývá se technikou a technologií, ale správným, účelným a účinným vzhledem a fungováním stránek tak, aby plnily svůj smysl. Plnobarevná příručka ukazuje na příkladech všechny typické navigační, estetické, grafické, technické i obsahové neduhy tvůrců webových stránek a naučí vás jak se jim vyhnout a vytvářet použitelné webové stránky.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 168
EAN 9788025112915
Datum vydání 13.02.2007
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,3
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Dnes si lze jen těžko představit, že by některý webdesignér nikdy neslyšel o Steve Krugovi a jeho příručce Don't Make Me Think!. Tomuto druhému aktualizovanému vydání předcházelo více než 100 000 prodaných výtisků prvního vydání, a kniha se tak stala doslova klasikou na poli použitelnosti webu.

Celobarevná publikace Webdesign: Nenuťte uživatele přemýšlet! vám ukáže cestu k vytvoření použitelného webu, který je prvním a velmi důležitým krokem k úspěšnému webu. Veškerý výklad je založen na vizuálním způsobu chápání informací – kniha je protkána obrovským množstvím příkladů, ilustrací a diagramů, protože jen tak lze do tajů webdesignu úspěšně proniknout. Své si v ní naleznou nejen weboví designéři, projektoví manažeři a správci webového obsahu, ale v podstatě také každý tvůrce stránek, který chce svým čtenářům nabídnout vkusný web, jenž je přímo radost navštěvovat a procházet.

Steve Krug se věnuje mimo jiné těmto tématům:

- Nejčastější chyby, které se na webových stránkách vyskytují, a jak je odstranit

- Vhodné rozvržení a kvalitní obsah domovské (úvodní) stránky

- Úprava a vytváření efektivních textů webových stránek

- Principy a zvyklosti přehledné a snadno pochopitelné navigace

- Jak zajistit efektivní vyhledávání v rámci stránek

- Způsoby testování použitelnosti webových prezentací

- Jak vysvětlit výhody použitelného webu klientovi a další každodenní praxe

Nejnavštěvovanější stránky jsou ty, které jsou jednoduché, přehledné a intuitivně ovladatelné. Základní světová učebnice webdesignu odkrývá, v čem umění jejich tvorby spočívá, a to rovněž jednoduše, názorně a inspirativně.

O autorovi:

Steve Krug je vysoce respektovaný expert na design a použitelnost webových stránek, který pracoval například pro společnosti Apple, Netscape, AOL, Excite@Home a Circle. Tato publikace je výsledkem jeho více než dvacetiletých zkušeností v oboru.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.