Mistrovství v jazyce Assembler | Albatrosmedia.cz
EN

Mistrovství v jazyce Assembler

Programování, disassembling, analýza kódu

Vlad Pirogov


Od základních principů po sofistikované aplikace až po zpětné inženýrství
Programování v Assembleru je významnou alternativou i na platformě Windows – kniha vás přesvědčí, že není o mnoho těžší než např. v C/C++. Naučí vás mj. tvorbě knihoven DLL, systémových služeb, konzolových programů, ovladačů zařízení. Poznáte kompilátory MASM32 a TASM32, Assembler v rámci C/C++ i síťové programování a dotknete se i technik zpětného inženýrství.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 632
EAN 9788025108888
Datum vydání 07.02.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Mistrovství
Hmotnost 1,1
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Assembler už dnes není synonymem pro programování v operačním systému MS-DOS. S nástupem operačních systémů Windows se programování v jazyce blízkém počítačovému stroji stalo základní alternativou i pro tyto systémy. Kniha ruského autora v amerických službách se vám pokusí ukázat, že navzdory častým obavám není programování v jazyce Assembler o nic těžší než psaní obdobných programů v C a C++, přičemž kód v Assembleru je kompaktnější a běží rychleji. Dává vyniknout algoritmické obratnosti programátora a schopnostem, které se v jazycích vyšší úrovně ztrácejí.

Autorovi se podařilo zrevidovat a zdokonalit dostupné materiály o programování v jazyce Assembler pro Windows. Problematiku vysvětluje krok za krokem, od základních principů a nástrojů až po sofistikované techniky a metody, které lze označit za reverzní inženýrství. Zájemce z řad profesionálních programátorů, studentů i nadšenců po novém rozměru programování vpraví do hloubky problematiky Assembleru a připraví je na řešení i složitých úloh nejrůznějšího typu, včetně tvorby dynamických knihoven, služeb, ovladačů zařízení, systémového a síťového programování či zpracování souborů.

S knihou mimo jiné poznáte:

- základy 32bitového programování ve Windows,

- předávání parametrů zásobníkem a kódování textu,

- použití kompilátorů MASM32 a TASM32,

- tvorbu konzolových programů a práce s grafikou,

- programy využívající zdroje (kurzory, bitmapy, řetězce, dialogy, nabídky aj.),

- práci se souborovými systémy FAT32 a NTFS,

- struktury, volání funkcí, makro-definice, direktivy a konstrukty,

- detailní popis funkce CreateFile pro správu souborů,

- využití multitaskingu: vlákna, semafory, události či kritické sekce,

- připojování k síťovým zařízením a správu soketů,

- použití Assembleru v rámci C či C++ a volání funkcí API,

- kompletní přehled debuggerů a disassemblerů a práce s nimi,

- analýzu a optimalizaci kódu, opravu spustitelných souborů,

- ovladače VxD a ovladače pracujících v režimu jádra.

Výklad knihy zohledňuje i nové vlastnosti a funkce operačních systémů Windows 2000, XP nebo Server 2003. Zdrojový kód ukázkových příkladů i celých aplikací byl testován v operačních systémech rodiny Windows NT při použití počítačů s procesory Pentium III a Pentium 4. Použity byly hned dva kompilátory: Microsoft Assembler a Turbo Assembler.

Teprve s jedinečnými znalostmi a triky obsaženými v této knize se stanete skutečnými mistry programování!

O autorech:

Vlad Pirogov je expertem na vývoj databázových aplikací typu klient-server a vysoce výkonných aplikací pro Windows za použití jazyka Assembler. Je autorem knih Disassembling Code: IDA Pro and SoftICE a MS SQL Server 2005: Developing Client/Server Applications.

Jakub Zemánek, autor českého překladu a korektury, patří mezi přední znalce programování, bezpečnosti IT, hackingu apod. Kromě Assembleru se věnuje programování ve více než desítce programovacích jazyků. Publikuje též v odborných časopisech, přednáší na konferencích; jeho nejúspěšnější autorskou knihou je Cracking bez tajemství, která byla přeložena do několika jazyků.

Soubory ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.