Databáze bez předchozích znalostí | Albatrosmedia.cz
EN

KNIHA ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE A ČTENÍ PRO DOSPĚLÉ SE SLEVOU 20 %

Databáze bez předchozích znalostí

Andy Oppel


Naučte se i vy vytvářet efektivní databázové aplikace!
Po knize z populární edice Bez předchozích znalostí sáhnou všichni, kteří touží konečně porozumět nejen základům jazyka SQL a základním databázovým pojmům jako tabulka, relace, atribut či klíč, ale také ti čtenáři, jež chtějí proniknout do problematiky návrhu databází nebo datového modelování. Kniha vyniká srozumitelným výkladem, který nepředpokládá žádné vstupní znalosti ani žádné programátorské dovednosti.

Detailní informace

Žánr databáze
Jazyk čeština
Počet stran 320
EAN 9788025111994
Datum vydání 12.12.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,5
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Chcete dokonale porozumět databázím a pochopit veškeré principy jejich návrhu, modelování, fungování, vytváření a používání v běžných aplikacích? Nemůžete stále proniknout do způsobu, jakým vytvořit efektivní návrh databázové struktury a jak převést realitu do tabulek a vztahů? Konečně je na světě přívětivý průvodce, který vám ukáže, že databáze vůbec nemusí být tak složité, jak se začátečníkům často zdá.

Kniha vám srozumitelnou řečí bez zbytečně složitých detailů prozradí nejen, jak převést zadaný problém do relační databáze, ale vysvětlí vám také základy dotazovacího jazyka SQL, popíše obávanou normalizaci, rozebere propojování databází s okolními aplikacemi, a vysvětlí základy bezpečnostních opatření, kterými chráníme databázi před nežádoucím útokem.

V čem je tento průvodce pro samouky odlišný od ostatních knih?

- Srozumitelný výklad lidskou řečí

- Nevynechá žádný krok, nezabíhá však do detailů

- Průzračně názorné příklady, na nichž lze stavět

- Test znalostí v každé kapitole i na konci knihy

Příručka oslovuje začátečníky, kteří se dosud s databázovými technologiemi nesetkali, i jejich zkušenější kolegy, kteří měli pocit, že jejich databáze nejsou tak efektivní, jak by mohly.

Naučte se i vy vytvářet efektivní databázové aplikace!

O autorovi:

Andrew J. Oppel pracoval na řadě pozic v oboru informačních technologií a byl programátorem, programátorem-analytikem, systémovým architektem, manažerem projektů, vyšším databázovým administrátorem, manažerem databázové skupiny, konzultantem, návrhářem databází a datovým architektem. Ve své praxi již navrhl a implementoval stovky databází pro nejrůznější typy aplikací. Mezi databázovými produkty má zkušenosti se systémy IMS, DB2, Sybase, Microsoft SQL Server, Microsoft Access, MySQL a Oracle.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.