Mistrovství v Oracle Database 10g | Albatrosmedia.cz
EN

Mistrovství v Oracle Database 10g

Bob Bryla, Kevin Loney


Staňte se skutečným databázovým správcem!
Ať jste zkušeným či začínajícím databázovým administrátorem (DBA), potřebujete znát vyspělé nástroje Oracle Database 10g a vědět, jak vám mohou usnadnit vaši práci. V publikaci od nejzkušenějších světových expertů poznáte plánování, správu a údržbu všech aspektů databáze, nástroje a techniky pro maximalizaci výkonu, dostupnosti a zabezpečení, implementaci aplikací, řešení nejrůznějších problémů, Oracle Net atd.

Detailní informace

Žánr databáze
Jazyk čeština
Počet stran 704
EAN 9788025112779
Datum vydání 01.11.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Edice Mistrovství
Hmotnost 1,24
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Ať jste zkušeným či začínajícím databázovým administrátorem (DBA), potřebujete znát vyspělé nástroje Oracle Database 10g a vědět, jak vám mohou usnadnit vaši práci. Tohoto cíle vám pomůže dosáhnout nejcennější existující znalostní pramen k databázím Oracle, překlad publikace Oracle Database 10g DBA Handbook z produkce nakladatelství Oracle Press. Dva z nejproslulejších autorů vám poradí, jak si počínat v nejrůznějších situacích, při řešení problémů a jak plně využít výhod všech nových a zdokonalených nástrojů pro správu, maximalizaci výkonu, dostupnosti, rozšiřitelnosti a zabezpečení databáze a na ní založených aplikací.

K tomu prozkoumáte zejména tato témata:

- Základní vlastnosti a komponenty databáze Oracle 10g

- Instalace či upgrade na Oracle Database 10g

- Plánování a správa diskového prostoru, řízení využití procesoru

- Řešení problémů s hardwarem, konfigurací serveru i operačního systému

- Osvědčené rady pro vývoj a implementaci aplikací

- Správa transakcí s využitím návratových tabulkových prostorů

- Monitorování a vylaďování výkonu databáze pomocí Automated Workload Repositury, STATSPACK a SQL Access Advisor

- Zabezpečení databáze pomocí technik pro autentizaci, autorizaci, audit a šifrování

- Zajištění vysoké dostupnosti pomocí Oracle Real Application Clusters a dalších technologií

- Zálohování a obnova pomocí nástroje Oracle Recovery Manager (RMAN)

- Ochrana dat a obnova po haváriích s možnostmi nástroje Oracle Data Guard a technologie flashback

- Konfigurace, správa a optimalizace práce se sítí pomocí Oracle Net.

- Správa velmi rozsáhlých a distribuovaných databází

Provádění dotyčných činností uvidíte na stovkách příkladů v kódu SQL a PL/SQL (včetně odpovídajících výsledků) i na postupech v Oracle Enterprise Manageru. Správnou volbou a aplikováním předvedených technik můžete své systémy navrhnout a realizovat natolik promyšleně, že dalšího vylaďování bude potřeba jen minimálně. V knize najdete vše potřebné k tomu, abyste se stali opravdu kvalifikovanými databázovými správci (DBA), spravovali databázi efektivním způsobem nebo poskytli zákazníkovi kvalitní produkt.

O autorech:

Kevin Loney je mezinárodně uznávaným odborníkem na návrh, programování, administraci a vylaďování databázových aplikací platformy Oracle s více než 20 lety praxe. Poskytuje vysoce odbornou pomoc firmám, vystupuje na konferencích a v diskusních skupinách, je autorem odborných článků pro Oracle Magazine, jímž byl vyhlášen Konzultantem roku 2002. Je autorem nejžádanějších publikací Oracle Pressu, kromě této např. Oracle10g: The Complete Reference.

Bob Bryla, Certified Professional pro Oracle 8, 8i, 9i a 10g má přes 15 let praxe s návrhem, vývojem a administrací databázových aplikací a školením na platformě Oracle. Je autorem několika knih a Certification Study Guides u nakladatelství Sybex a Oracle Press, pro něž působí též jako odborný redaktor.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.