GNU Emacs a Vim | Albatrosmedia.cz
EN

GNU Emacs a Vim

Kapesní přehled

Jan Polzer


Oblíbené linuxové editory v přehledném podání
Programy Vim a GNU Emacs disponují množstvím funkcí, příkazů a klávesových zkratek, že dokonce i uživatelé, kteří s těmito populárními editory běžně pracují, obvykle znají jen zlomek jejich skutečných možností. Knížka kapesního formátu v praktické kroužkové vazbě přináší stručný, ale dostatečně komentovaný přehled ovládání a široké škály příkazů obou těchto editorů.

Detailní informace

Žánr Linux
Jazyk čeština
Počet stran 152
EAN 9788025107829
Datum vydání 20.12.2005
Věk od 15
Formát 125x174 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,151
Typ Kniha

Program vim a komfortnější GNU Emacs jsou nejpopulárnější textově orientované editory v prostředí Linuxu a Unixu, oplývající množstvím funkcí, příkazů a klávesových zkratek. I ti, kdo s nimi běžně pracují, obvykle znají jen zlomek jejich skutečných možností a mít v hlavě všechny jejich klávesové zkratky, příkazy s parametry atd. snad ani není možné. Knížka kapesního formátu a v praktické kroužkové vazbě vám přináší stručný, ale důkladně komentovaný přehled ovládání a široké škály příkazů obou těchto editorů:

- Filozofie editorů GNU Emacs a vim

- Ovládání v různých pracovních režimech

- Psaní speciálních znaků, vyhledávání v textu

- Práce se schránkou, vyrovnávací pamětí, soubory a editorem složek

- Parametry inicializačního souboru .profile (vim)

- Spouštění příkazů shellu, vytváření vlastních příkazů

- Automatické příkazy (vim) a práce s makry (Emacs)

- Nastavení jazyka a národního prostředí

- Vim a Emacs jako programátorský nástroj

- Práce v grafickém prostředí

- Emacs a elektronická pošta, diskusní skupiny, vestavěný kalendář a plánovač

Jelikož editor vim vychází ze stejného základu jako původní unixový vi, platí většina popsaných příkazů též pro jeho klony elvis a nvi či Gvim.

S touto knížkou můžete poznávat editory čtením od začátku do konce, nejlepší službu však splní v roli praktické příručky, budete-li ji mít otevřenou na stole zároveň s jedním z těchto editorů na obrazovce – poslouží vám jako rychlá a spolehlivá nápověda v konkrétních situacích.

O autorovi:

Jan Polzer podniká jako nezávislý softwarový poradce a programátor a publikuje v časopisech Computer, Jak na počítač a na serveru Živě.cz. Je autorem knihy Programy pro kancelář, provozuje stránky www.polzer-sw.com a www.maxiorel.cz, je autorem několika volně šiřitelných programů a řady překladů aplikací do češtiny, včetně multimediální linuxové distribuce WOMP!.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.