Osobní počítač | Albatrosmedia.cz
EN

Humbook! Knihy nejen pro teenagery se slevou 20 %

Osobní počítač

Názorný průvodce hardwarem, systémem a sítěmi

Mike Meyer


Funkce, instalace, upgrade a opravy počítačových komponent
Chcete získat dovednosti profesionálního počítačového technika? Umět rozebrat i sestavit počítač, přizpůsobit ho svým požadavkům či vyřešit některé ze stovek možných problémů a poruch? Názorný průvodce a rádce vám pomůže vyrůst ze zvídavého uživatele v počítačového technika nebo administrátora a poskytne vám detailní ukázky a návody pro nejrůznější situace. Obsahově plně odpovídá požadavkům světově uznávané zkoušky A+.

Detailní informace

Žánr hardware
Jazyk čeština
Počet stran 816
EAN 9788025108345
Datum vydání 07.02.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,42
Typ Kniha + CD

Chcete získat dovednosti profesionálního počítačového technika? Ucházet se o místo administrátora, nebo se stát vládcem svého počítače – umět ho rozebrat, sestavit, přizpůsobit svým požadavkům či vyřešit některý ze stovek možných problémů a poruch? Propojit ho s dalšími počítači do sítě a připojit k Internetu?

Neobvykle názorný průvodce a rádce v knižní podobě vám pomůže vyrůst ze zvídavého uživatele v počítačového technika nebo administrátora a poskytne vám detailní ukázky a návody pro nejrůznější situace. Nepodobá se žádnému z dříve vydaných hardwarových průvodců, nepřekypuje teorií ani výčty parametrů již historických komponent. Popisuje současný hardware a technologie a jako prakticky koncipovaná pomůcka je především ukazuje – na stovkách mimořádně zřetelných fotografií a schématických nákresů. Nešetří cennými radami a pomocí cvičných otázek a úloh na koncích kapitol vám umožňuje ověřit, jak si v případě systematického studia knihy počínáte. Informačně bohatou publikaci však nemusíte číst stránku po stránce – stačí ji mít připravenou pro okamžik, kdy se rozhodnete upgradovat určitou komponentu, pochopit funkci moderní technologie nebo ušetřit za opravu počítače v servisu.

Kniha vás vybaví znalostmi, zejména však praktickými dovednostmi mj. v následujících ohledech:

- Jak funguje počítač

- Základní pracovní nástroje, rozpoznání komponent počítače

- Konfigurace paměti CMOS a BIOSu

- Rozšiřující sloty, instalace přídavných karet, výměna komponent

- Manipulace se základními deskami, procesory a pamětí

- Napájení a chlazení počítače

- Instalace, rozdělování a formátování pevných disků

- Instalace CD, DVD a disketových mechanik

- Instalace a upgrade na Windows 98/Me, Windows 2000 Professional a Windows XP

- Správcovské operace pomocí grafického rozhraní i příkazového řádku

- Optimalizace a vylaďování výkonu počítače

- Řetězení zařízení SCSI

- Instalace zvukových a grafických karet

- Notebooky, kapesní počítače (PDA) a bezdrátové technologie

- Správa tiskáren, připojování se k sítím a Internetu

Obsah publikace plně odpovídá požadavkům světově uznávané zkoušky A+ asociace CompTIA, součásti renomovaného nezávislého certifikačního programu pokrývajícího celou oblast IT. Držitel certifikátu prokazuje základní schopnosti pro údržbu osobních počítačů; dosud jej získalo přes 500 000 techniků. Školení a zkoušky provádějí i vybraná školicí střediska v tuzemsku.

Přiložené CD obsahuje souhrny látky a testy ke kapitolám knihy a užitečné utility pro techniky: Sisoft Sandra, MemTest86, Powerstrip, CDCheck a ATI Tray Tools.

O autorovi:

Mike Meyers je považován za jednoho z největších expertů na přípravu pro certifikaci v oblasti počítačů a počítačových sítí. Kromě této knihy vydal rovněž jednotlivé publikace k počítačovým sítím, hardwaru, operačním systémům a jazyku Java. Je oceňován pro svou schopnost precizně vysvětlovat technické detaily v široké škále témat.

Soubory ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.