Pasti a propasti jazyka C++, 2. aktualizované a rozšířené vydání | Albatrosmedia.cz
EN

Pasti a propasti jazyka C++, 2. aktualizované a rozšířené vydání

Miroslav Virius


Neučte se z vlastních chyb. Vyvarujte se jich!
Dílo velmi zkušeného autora věnované úskalím programování v jazycích C a C++ v aktualizovaném vydání, doplněném o množství nových zkušeností a o problematiku odpovídající dnešnímu standardu jazyka a jeho knihoven. Poznáte začátečnické i rafinovanější programátorské chyby a omyly, vznikající z nepochopení významu konstrukcí v C++, podobnosti s jinými jazyky apod. Zabývá se mj. poli, ukazateli, funkcemi atd.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 376
EAN 9788025105092
Datum vydání 08.03.2005
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,54
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Pojďte poznat nejčastější chyby, jichž se dopouštějí programátoři v C++, pod vedením odborníka nad jiné zkušeného, který nástrahy a pasti jazyka od těch, kdo v nich uvízli, sbírá již dvě desetiletí. Názorně vám je předvede a objasní, abyste do nich sami neupadli. Nejedná se o jednoduché algoritmické ani syntaktické chyby, ale o problémy, které mají na svědomí méně známá pravidla jazyků C a C++, podobnost s jinými programovacími jazyky (hlavně s Pascalem a Javou) nebo běžné překlepy - tedy konstrukce, které překladač i program provede, ale pravděpodobně jinak, než jeho tvůrce zamýšlel.

Kromě oblíbených začátečnických chyb jako je zatoulané else, problém porovnání reálných čísel nebo správné meze indexů polí v C++ konečně také pochopíte, v čem se liší pole od ukazatelů, kdy je předávání parametrů odkazem nezbytné, zda je v C++ a + b vždy rovno b + a, co když operátor new neuspěje, zda lze přenášet informace z obsluhy výjimky do místa jejího vzniku, kolika způsoby lze pokazit vkládání prvků do kontejneru, kolik tříd v programu potřebujete nebo které překladače mají správně implementovanou třídu locale (a řadí tedy správně všechny zvláštní národní znaky).

Kniha se zabývá následující problematikou z pohledu C++:

- makra, pole a ukazatele

- výpočty a funkce v C++

- vstupy a výstupy

- zapouzdření, metody, dědění

- konstruktory a destruktory

- virtuální metody

- správa paměti, výjimka

- přetěžování operátorů

- jmenné prostory

- standardní knihovna C++ a šablony

- chyby objektového návrhu

- složité deklarace

- národní prostředí v C++

- rozdíly mezi C a C++

První vydání knihy získalo v listopadu 1997 ocenění Chip Tip. Nynější druhé autor doplnil o množství nových zkušeností a problematiku odpovídající standardu jazyka a jeho knihoven v roce 2005, zejména v oblasti objektového návrhu, šablon, jmenných prostorů, standardní knihovny šablon (STL) a češtiny.

Vyvarujte se chyb popisovaných v knize! Nebudete se muset při programování trápit nad problémy nefunkčnosti, ale věnovat se úlohám, které potřebujete řešit.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM