C++ Standardní knihovna a STL | Albatrosmedia.cz
EN

C++ Standardní knihovna a STL

Kompletní průvodce

Nicolai M. Josuttis


Proslulá publikace The C++ Standard Library – A Tutorial and Reference v češtině
Standardní knihovna jazyka C++, jejíž nejvýznamnější součástí je knihovna šablon STL, obsahuje řadu užitečných tříd a rozhraní, podstatně rozšiřujících schopnosti základního C++. Proslulá kniha vycházející nyní v češtině představuje programování při využití STL, kontejnerů, řetězců, číselných tříd či knihovny IOStream a ke všem podává vysvětlení účelu, podrobný popis, příklady i upozornění na obvyklé problémy a omyly.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 744
EAN 9788025105115
Datum vydání 13.04.2005
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,32
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Standardní knihovna (Standard Library) jazyka C++ obsahuje řadu užitečných tříd a rozhraní, podstatně rozšiřujících schopnosti základního C++. Využití tohoto mocného nástroje obvykle naráží na nedostatek srozumitelné dokumentace a jeho znalost se u programátorů často redukuje na základy standardní knihovny šablon STL (Standard Template Library) – která je jen jednou z komponent standardní knihovny, byť jistě nejvýznamnější.

Proslulá kniha N. M. Josuttise The C++ Standard Library - A Tutorial and Reference vychází po vydání v sedmi světových jazycích nyní i v češtině. Ke všem prvkům standardní knihovny a knihovny STL podává podrobný popis a vysvětlení s ukázkovými příklady, ale i celkový výklad jejich použití při praktickém programování včetně upozornění na obvyklé omyly a problémy. Díky názornému úvodu se do obrazu snadno dostanou i ti programátoři v C++, pro které je standardní knihovna novinkou.

Tento výukový průvodce a referenční přehled v jednom zachycuje nejnovější prvky standardní knihovny C++ zakomponované do standardu ANSI/ISO C++. Soustřeďuje se především na knihovnu STL a představuje všechny její kontejnery, iterátory, funkční objekty a algoritmy. Detailně rovněž pokrývá speciální kontejnery, řetězce, číselné třídy nebo knihovnu IOStream. Na rozdíl od většiny knih americké provenience, které se příliš nezabývají národními specifiky (znakovými sadami, formátováním čísel apod.), věnuje německý autor problematice vícejazyčných aplikací celou kapitolu, což zejména čeští programátoři ocení.

Podrobná, důkladná, čtivá a praktická. Kniha C++ Standardní knihovna a STL vám bude zdrojem, k němuž se budete při práci neustále s uspokojením vracet. Členění knihy je navíc natolik promyšlené, že z ní budete snadno čerpat, ať již potřebujete základní nebo detailní informace.

Ke knize autor udržuje aktualizovaný web na www.josuttis.com/libbook .

Lokalizované zdrojové kódy příkladů z českého vydání jsou vystaveny na www.cpbooks.cz/K1048.

O autorovi:

Nicolai M. Josuttis je nezávislý odborný konzultant navrhující objektové aplikace z oblasti telekomunikací, dopravy, financí a průmyslu. Je aktivním členem výboru pro standardizaci C++ a partnerem německé skupiny expertů pro vývoj systémů System Bauhaus. Napsal několik uznávaných knih o objektově orientovaném programování a C++, například C++ Templates The Complete Guide a Object-Orientierted Programming in C++.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM