CSS | Albatrosmedia.cz
EN

PRÁVĚ TEĎ! DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY V E-SHOPU

CSS

Hotová řešení

Petr Staníček, kolektiv


Využijte skutečnou sílu kaskádových stylů!
Více než 130 řešení nejčastějšího využití kaskádových stylů při tvorbě webů: od základního stylování prvků, jejich vzájemných vztahů a obcházení chyb prohlížečů až po tvorbu a kombinování layoutů nebo řešení detailů webové stránky. Na praktických ukázkách a postupech si snadno osvojíte práci s CSS a poznáte jejich skutečnou sílu. Na CD ke knize naleznete všechny příklady, prohlížeče, validátory a specifikace jazyků.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 268
EAN 9788025110317
Datum vydání 11.07.2006
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,44
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Jste již zkušenými tvůrci webu, nebo naopak znáte pouze základy jeho tvorby a rádi byste tvořili profesionálně vypadající a fungující webové stránky? Nelamte si hlavu s tím, co už za vás vymysleli jiní. S touto knihou můžete využít a uplatnit hotové koncepty tvorby prvků stránky i celých layoutů pomocí kódu (X)HTML a CSS.

Zkušení webdesignéři se v knize věnují jak tvorbě částí webu, tak celkovému rozložení prvků, až po ty poslední, ale důležité detaily stránky. Kromě toho vás seznámí s úskalími zobrazování stránek v různých prohlížečích a zmíní řadu postupů, jak tyto chyby obejít, nebo je naopak využít. Bez zbytečné teorie pomocí řešení praktických úloh, spojených s každodenní tvorbou webů, využijete plnou sílu kaskádových stylů.

Autoři vám poskytnou mimo jiné řešení těchto úloh:

- Změna řádkového elementu na blok a naopak, zarovnání bloků na stránce

- Stylování formuláře s použitím tabulky i bez ní

- Zarovnání obsahu tabulky, účetní tabulka

- Rámeček kolem prázdných buněk, sloučení okrajů prvků

- Obrázek s popisem v rámečku, obrázkový text, iniciály

- Záložková navigace, kulaté a stínované rámečky bloku

- Poloprůhledné bloky, nadpisy se zaoblenými rohy

- Efekt překreslení podoby tlačítek bez jejich opětovného načítání

- Layout se dvěma a více sloupci, plovoucí karty

- Technika ideálního layoutu stránky – Svatý grál

- Fixní pozice prvku v Internet Exploreru

- Odstřižení konkrétních prohlížečů a jejich verzí od stylů

- Oprava chyb interpretace blokového modelu Internet Explorerem

Kniha obsahuje více než 170 hotových a okomentovaných řešení se základní nutnou teorií fungování jazyka CSS. Výklad v knize je navíc doplněn řadou tipů, poznámek a zkušenostmi autorů s tvorbou webů, které za normálních okolností nezískáte jinak než dlouholetou praxí.

Doprovodné CD obsahuje dokumenty s řešeními popisovanými v knize, editory PSPad a TopStyle Lite, webové prohlížeče Firefox, Opera, Internet Explorer, Mozilla, Amaya a Lynx, nástrojové lišty Web Developer pro Firefox a Mozillu a Web Accesibility pro Internet Explorer, validátory Tidy a CSE a specifikace jazyků HTML, XHTML a CSS.

O autorech:

Kolektiv autorů vedl:

Petr „Pixy“ Staníček je zkušeným webdesignérem a autorem webu Wellstyled.com. Je tvůrcem někdejší prezentace stránek Blesk.cz a současné podoby webů Reflex.cz, Televize.cz nebo Abicko.cz. Mimo mnoha na Internetu publikovaných článků je také autorem knihy CSS Kompletní průvodce (Computer Press, 2003) a manifestu Dogma W4 (http://dogma.pixy.cz).

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.