PHP a MySQL | Albatrosmedia.cz
EN

PHP a MySQL

Názorný průvodce tvorbou dynamických WWW stránek

Larry Ullman


Nejsnadnější učení pro začátečníky i pokročilé!
Názorný průvodce vysvětluje srozumitelným slovem i bohatým vyobrazením krok po kroku potřebné postupy a nástroje při vytváření smysluplných webových stránek. Probírá základy PHP i MySQL, jejich instalaci na Windows i Linuxu a společné použití pro tvorbu a zabezpečení dynamických stránek. Obsahuje množství tipů a rad, zdrojové kódy příkladů jsou na doprovodném webu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 536
EAN 9788025100639
Datum vydání 17.06.2004
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,95
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Jiné než dynamicky generované stránky, obsahující či ukládající data z a do databází, již na dnešním webu nedávají smysl. Málokterá dvojice produktů přitom spolu v praxi tak dobře spolupracuje jako skriptovací jazyk PHP a databázový program MySQL.

Aby si obě tyto technologie – a zejména jejich praktické uplatnění – bez potíží osvojili i méně zkušení tvůrci WWW stránek, přicházíme jim nyní na pomoc s názorným průvodcem založeným na:

- srozumitelně napsaném i vysvětleném programovém kódu,

- postupech důsledně popsaných po krocích,

- dostatku ilustrujících obrázků a obrazovek,

- všudypřítomných tipech usnadňujících práci.

Autor, mající na toto téma za sebou už jeden bestseller, probírá nejprve odděleně a podrobně základy PHP i MySQL, aby poté přešel na vysvětlení principu jejich propojení ve webové aplikaci. Dále se věnuje jednotlivým aspektům a webovým nástrojům sloužícím vybudování kvalitní a dobře zabezpečené webové aplikace, zejména:

- uživatelským relacím (sessions),

- souborů cookies,

- ověřování údajů,

- ladění a ošetřování chyb,

- maximalizaci výkonu.

Všestrannou publikaci, rozumějící potřebám začátečníka i pokročilejšího tvůrce stránek, završuje trojice ucelených příkladů (server pro ukládání souborů, registrace uživatelů, elektronický obchod), příloha s detailním popisem instalace PHP a MySQL na Windows i Linuxu a stručný přehled nejlepších doplňkových programů a informačních zdrojů.

Máte-li vstřebány základy HTML, najdete v tomto názorném průvodci vynikající odrazový můstek k vytváření dynamických webů. Jako jejich zkušenější tvůrci zde pak snadno naleznete potřebné činnosti i kroky aplikovatelné na vaše vlastní aplikace.

Pro vyšší srozumitelnost a názornější výuku jsme pro vás plně přeložili do češtiny obrazovky i zdrojový kód všech příkladů a vyvíjených aplikací. Doplněno bylo rovněž ošetření specifik českého prostředí (znaků s diakritikou, formátu čísel apod.). Správná funkčnost lokalizovaných kódů byla otestována.

Zdrojové kódy všech skriptů z knihy si můžete stáhnout z adresy knihy.cpress.cz/K0954. Ke knize je k dispozici také originální web na www.DMCinsights.com/phpmysql (v angličtině) s dalšími zdroji, diskusním fórem aj.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.