Používáme Linux | Albatrosmedia.cz
EN

GARANCE EXPEDICE DO VÁNOC. OBJEDNÁVKY EXPEDUJEME IHNED!

Používáme Linux

3. aktualizované vydání

Matt Welsh, Matthias Kalle Dalheimer, Lar Kaufman


Nové vydání proslulého průvodce Linuxem!
Kniha vysvětluje práci se systémem, nově přidává popis mnoha užitečných aplikací, zabezpečení a firewallů, správu balíčků v Debianu, práci se zvukem, konfiguraci ISDN a ADSL, zprovoznění WWW serveru a elektornické pošty, úpravy prostředí KDE a GNOME a další. Opravdu povedený kousek pro každého, kdo v Linuxu začíná a rád by pocítil pevnou půdu pod nohama. PC World 11/2003

Detailní informace

Žánr Linux
Jazyk čeština
Počet stran 680
EAN 9788072266982
Datum vydání 01.08.2003
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,18
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Knihu Používáme Linux lze bezesporu nazvat „klasikou Linuxu“ a zkušenějším linuxovým uživatelům je nejspíš zbytečné ji představovat. V češtině vychází nyní již ve třetím vydání, v originále nakladatelství O’Reilly jde o vydání čtvrté (třetí nebylo do češtiny přeloženo). Je recenzenty, odbornými časopisy a především širokou linuxovou komunitou hodnocena jako jedna z nejlepších knih k Linuxu vůbec. Vysvětluje vše, co je potřeba k pochopení práce se systémem – od instalace přes první použití, správu systému, konfiguraci serverů a sítí až po možnosti programování.

Linux prošel za několik posledních let podstatným vývojem, stejně tak kniha Používáme Linux prošla změnami a aktualizací – tak, aby zůstala univerzálně použitelným materiálem pro všechny zvídavé uživatele, kteří chtějí nainstalovat, používat u užívat si Linux. Nynější vydání se – kromě nových a zdokonalených funkcí systému – ponořuje hlouběji do instalace, konfigurace okenního systému, správy systému i práce v síti. Mezi nová témata patří představení řady užitečných aplikací, kompatibilita s Windows, základy zabezpečení, správa balíčků v Debianu, základy programování v Javě, práce se zvukem, konfigurace ISDN a ADSL, WWW serveru a elektronické pošty a spojení populárních Apache, MySQL a PHP.

Hlavní části obsahu tvoří:

- Úvod do Linuxu

- Instalace a počáteční konfigurace

- Základní příkazy a principy Unixu

- Správa systému, souborů a zařízení

- Upgrade softwaru a jádra

- Editory, grafika, tisk

- Instalace a přizpůsobení X Window (prostředí KDE a GNOME)

- Kompatibilita s Windows, Samba

- Programovací jazyky (gcc, make, shell, Perl a Java) a nástroje

- Komunikace pomocí TCP/IP a PPP

- WWW server, prohlížeč, e-mail

- Základní zabezpečení, firewally

- LAMP: Linux-Apache-MySQL-PHP

Uznávaný autorský tým vytvořil dílo velmi podrobné, avšak čtivé a „rukodělné“, což ve spojení se zvědavým a schopným čtenářem skýtá ve světě otevřeného operačního systému nejlepší recept k úspěchu. Linux je do značné míry o experimentování, zkoumání a participaci v komunitě, proto ani autoři neordinují čtenáři svazující postupy, přesto předkládají nesmírné množství praktických informací, naučí vás dělat netušené věci a připraví vám půdu k dalšímu průzkumu. Ať už si instalujete Linux poprvé, nebo jste jeho letitým uživatelem a potřebujete se dozvědět více o přidání síťové tiskárny nebo třeba konfiguraci připojení ISDN, nemůžete s knihou Používáme Linux chybit.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.