Hacking bez tajemství: Linux | Albatrosmedia.cz
EN

Hacking bez tajemství: Linux

George Kurtz, Brian Hatch, James Lee


Je váš počítač skutečně zabezpečen proti napadení?
Utěsněte bezpečnostní díry a postarejte se o bezpečnost vašeho linuxového systému! Aktualizované vydání je nepostradatelným pro každého, kdo používá Linux a je připojen k Internetu. Naučí vás uvažovat jako hacker, ukáže zranitelná místa systému, útoky vedené přes FTP, HTTP, e-mail aj. Největší hodnotou je bezesporu perfektní organizace všeho materiálu do logického a přehledného celku. PC World 12/2003

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 660
EAN 9788072268696
Datum vydání 10.07.2003
Věk od 15
Formát 190x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,16
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

V dnešním propojeném světě Internetu a Linuxu nasazovaného na stále více počítačů, ponechaného přitom často napospas výchozím nastavením, jsou útoky hackerů a crackerů „zpestřením“ práce i na linuxových serverech a stanicích. Mnoho uživatelů, ale i administrátorů, stále podceňuje, jak snadné je pro zvědavé -náctileté kluky pomocí snadno dostupných skriptíků proniknout do nezabezpečeného systému, pro spamové firmy zachytit vámi navázaná spojení a zařadit vás mezi nechtěné adresáty jejich pravidelných nabídek nebo pro zlomyslníky hrubšího ražení podniknout zahlcující útoky typu DDoS.

Kniha Hacking bez tajemství: Linux ukazuje uživatelům, administrátorům, vývojářům a všem příznivcům odhalených tajemství, k jakým útokům v současnosti proti linuxovým systémům dochází, které běžně ponechávané díry k průnikům přímo volají, a krok za krokem popisuje, jak útokům předcházet či na ně reagovat. Jste-li linuxovým profesionálem zodpovědným za bezpečnost systému, je to kniha, bez které nemůžete existovat.

Autoři vycházejí z osvědčeného přístupu edice Hacking bez tajemství, že nejlépe se na útoky zlomyslných crackerů připravíte tak, že porozumíte jejich uvažování a jejich metodám. Uvidíte, jak získávají informace o vašem počítači, jak si vytipovávají konkrétní cíle, jak zneužívají zranitelných míst a jak získávají kontrolu, aniž byste o tom obvykle věděli. Obdržíte dostatek informací o často i méně známých průnicích, jak a proč k nim došlo a detailní popisy účinných protiopatření. Přečtěte a uplatněte je, než jich využije někdo jiný!

V knize poznáte:

- Bezpečnost linuxových sítí a softwaru z pohledu „co se může pokazit“ a „co s tím lze dělat“

- Podrobnosti k bezpečnostním funkcím všech hlavních linuxových distribucí, včetně Red Hatu, Debianu, SuSE a Mandraku

- Jak úspěšně využívat nástroje na vyhledávání zranitelných míst, systémy pro detekci napadení, „pastičky“ a analýzu logů

- Obvyklé chyby poštovních serverů, tipy pro šifrování zpráv, obrana proti spamu

- Osvědčené metody pro práci s databázemi whois, průzkumy odesláním pingu, přenosy zón DNS a skenování portů

- Nejnovější typy útoků, např. trójské koně, zadní vrátka, úpravy jádra, rozluštění hesel, pokročilý odposlech, unášení spojení

- Možnosti obrany proti útoku typu DoS a narušení bezdrátové sítě

- Možnosti zabránění získání práv uživatele root

- Pravidla pro použití TCP-wrapperů, strategie pro nasazení firewallů s ipchains a iptables

- Cenný seznam opatření a rady pro zabezpečení vašeho počítače z bohatých zkušeností autorů

Kniha, kterou držíte v ruce, je čerstvým překladem druhého vydání anglického originálu (Hacking Linux Exposed, Second Edition) z roku 2003, jež bylo aktualizováno a upraveno v souladu s nově zaznamenanými útoky a novými hackerskými i zabezpečovacími nástroji. Starší témata ustoupila ve prospěch 200 nových stran a tří kapitol, zejména útokům typu odmítnutí služby a akcím, které útočník obvykle provede po proniknutí do počítače.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.