Bezdrátové sítě WiFi | Albatrosmedia.cz
EN

GARANCE EXPEDICE DO VÁNOC. OBJEDNÁVKY EXPEDUJEME IHNED!

Bezdrátové sítě WiFi

Praktický průvodce

Patrick Zandl


Připojte se k Internetu bezdrátově
Publikace od předního odborníka a publicisty Patricka Zandla vysvětlí a ukáže jak sdílet data a internetové připojení a jak být připojen i v místech dříve Internetu nedostupných, jak bezdrátovou síť vytvořit, jak se do ní připojit, jak funguje a jaký hardware si koupit. Ocenění Tip Světa počítačů 2/2004.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 204
EAN 9788072266326
Datum vydání 09.10.2003
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,38
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Bezdrátové sítě WiFi (Wireless Fidelity) dnes představují nejjednodušší cestu, jak sdílet data nebo internetové připojení a jak neztratit spojení v místech, z nichž byla síť pro cestujícího uživatele dříve tradičně nedostupná (konference, nákupní centra, letiště...). K vybudování sítě a k připojení k ní již není nutné používat kabeláž, stačí využít možností čile se rozvíjející technologie sítí založených na standardu 802.11. A právě těmito sítěmi se zabývá mimořádně praktická a srozumitelná kniha napsaná předním síťovým odborníkem a známým publicistou Patrickem Zandlem, v níž vás čtivým jazykem provede následujícími tématy:

- základy sítí 802.11: komponenty, typy sítí, dostupné frekvence

- hardware pro sítě WiFi: jak vybrat správný přístupový bod, síťový most nebo širokopásmový směrovač

- antény, kabely, konektory pro bezdrátové sítě

- plánování a výstavba bezdrátové sítě: plánování venkovního pokrytí a venkovní sítě

- bezpečnost sítí 802.11: zabezpečení šifrovanou komunikací, autentizací, filtrováním adres atd.

- podpora WiFi v operačních systémech Windows, Linux

- kompatibilita WiFi s PocketPC a PalmOS

V závěru knihy také naleznete autorův pohled na budoucí směřování vývoje bezdrátových sítí, přehled sítí WiFi v České republice, ať již komerčních nebo komunitních, a malý slovníček nejpoužívanějších pojmů. Celou knihou prostupují zkušené rady odborníka, tipy a návody na řešení možných problémů.

O autorovi:

Patrick Zandl je jednou z nejznámějších osobností českého Internetu. V roce 1996 založil zpravodajský server o telekomunikacích Mobil.cz, který jako šéfredaktor vedl do roku 1999. Později působil jako projektový ředitel Mobil Media a.s. a MAFRA a.s., divize iDNES, nadále hojně publikuje a přednáší na téma telekomunikací. Je autorem několika stovek článků věnovaných popularizaci moderních technologií, jejich využití v praktickém životě, ale také ekonomickým aspektům nových technologií. Dnes působí v online videopůjčovně Cinetik (www.cinetik.cz) a je autorem serveru Marigold.cz věnovaného komentářům k dění v telekomunikačním sektoru a serveru Teleconom.com, anglického přehledu telekomunikačních novinek.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.