Programování ve Windows | Albatrosmedia.cz
EN

Programování ve Windows

Charles Petzold


Světová klasika programování ve Windows od nejproslulejšího autora pokrývá všechny klíčové oblasti od vytvoření jednoduchého okna po tisk, grafiku GDI, okna MDI, dialogy, systémy nabídek, resources, Unicode, vlákna, knihovny DLL či zvuky.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 1242
EAN 9788072262069
Datum vydání 03.04.2002
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,82
Typ Kniha + CD

Počítačová literatura sice – alespoň dosud – nevyprodukovala zdaleka tolik světově proslulých autorů jako literatura klasická nebo některá jiná odvětví odborné literatury, ovšem Charles Petzold tvoří v tomto směru zářící výjimku. Zatímco jména autorů počítačových knih většinou ani angažovaným čtenářům nic neříkají, Petzoldovo jméno uvádějí američtí vydavatelé na obálkách palcovým písmem. Knihou, kterou se vepsal do povědomí programátorů i historie počítačové literatury, se stalo Programming Windows 95, na něž navázala další vydání knihy Programming Windows, jejíž první překlad v českém jazyce držíte právě v ruce.

Kniha Programování Windows je vpravdě biblí 32bitového programování, vynikajícím průvodcem API Win32. Rozumíte-li základům programování v jazyce C, umíte pracovat s Windows 98, 95 nebo NT a chcete se naučit programovat ve Windows, je tato kniha pro vás. Začátečníci – chtějí-li ovládnout programování Windows v celém rozsahu – z ní nevynechají jediné téma, zkušenější vývojáři ji pak ocení jako výtečnou referenční publikaci, v níž najdou potřebné informace při programování kódu win32 (bez MFC).

Kniha se důkladně zabývá všemi základními okruhy programování ve Windows od vytváření jednoduchých oken až po tisk, textový i grafický výstup, rozhraní GDI, okna MDI, myš a klávesnici, dialogy a ovládací prvky, nabídky, zdroje (resources), Unicode, časovač, vlákna, knihovny DLL, hudba a zvuk, napojení na Internet. Jádro úspěchu Petzoldova podání, které již ve světě ocenily statisíce čtenářů, spočívá – kromě dokonalé znalosti problematiky – v nedostižných ukázkách programového kódu, jimiž autor nikdy nešetří ale které jsou citlivě vybrány a výborně dokumentovány.

Doprovodné CD obsahuje všechny zdrojové i spustitelné soubory všech aplikací probíraných v knize – a to i v lokalizované podobě – a originál knihy ve formátu HTML.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.